Czy wiesz, że na mapie skarbów z "Piratów z Karaibów" ukryto zaszyfrowaną wiadomość dla fanów?

27.04.2020 11:00
Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka|undefined Fot. DISNEY ENTERPRISES / MOUNTAIN, PETER / AlbumEAST NEWS

W "Piraci z Karaibów" pojawia się Easter egg, który potrafią wyłapać prawdziwi fani Disneya. Zresztą firma sama do tego zachęca w nowym internetowym wyzwaniu.

Zapewne nie jeden z kinomanów zna na pamięć serię "Piraci z Karaibów". Okazuje się, że twórcy filmu postanowili zamieścić w pierwszej części sprytnie ukryty Easter egg. Odnajdziecie go?

"Piraci z Karaibów" - Easter egg ukryty w filmie

Pandemia koronawirusa to nie tylko dobry czas na nadrobienie filmowych zaległości, ale również na powtórzenie sobie produkcji, które są już ikoniczne. Należy do niej seria "Piraci z Karaibów", która doczekała się pięciu części, a twórcy zapewniają, że nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.

Przeczytaj także

Powtórkę z rozrywki można sobie jednak urozmaicić. Na oficjalnym Twitterze Disneya pojawiła się zabawa, która sprawdza spostrzegawczość widzów. Jedyne, co trzeba zrobić, to znaleźć jeden mały szczegół, ukryty na mapie skarbów.

Gotowi na polowanie na Easter eggi? Nie musicie szukać daleko. Przygotowaliśmy dla Was Waszych ulubieńców. Zaczynamy od "Piratów z Karaibów: Na krańcu świata". Potraficie znaleźć na mapie ukrytego Mikiego?

Jeśli powyższe zdjęcie Wam nie pomaga, spieszymy z pomocą. Scena z mapą pojawia się w poniższym fragmencie filmu. Zmniejszcie szybkość odtwarzania i przypatrzcie się dokładnie.

Jeśli nadal nie znaleźliście Myszki Miki, oto ostateczna podpowiedź - szukajcie tygrysa.

Przeczytaj także

Poniżej znajdziecie rozwiązanie zagadki. Jeden z użytkowników postanowił zamieścić w odpowiedzi na posta zdjęcie, na którym odnalezienie symbolu Mikiego nie powinno być trudne.

Tu jest, ale trudno widoczny na powyższym zdjęciu. Łatwiej jest go znaleźć tutaj.

Zagadka była trudna i wymagała naprawdę sokolego wzroku, ale prawdziwym fanom Disneya zapewne się udało. 

 

Skąd jednak wziął się Easter egg?

Przeczytaj także

Nie chodzi jedynie o fakt, że za "Piratów z Karaibów" odpowiada Disney. Smaczek odnosi się do wieloletniej tradycji dobrze znanej wszystkim gościom parków rozrywki Disneya. Od lat 70. pojawiają się w nim ukryte wizerunki Myszki Miki, które wyłapać potrafią tylko osoby, przykładające wagę do detali. Twórcy filmu postanowili wykorzystać pomysł, tym samym składając hołd genezie "Piratów z Karaibów". Seria powstała bowiem na podstawie parku tematycznego Disneya o tej samej nazwie. Cieszył się tak dużą popularnością, że postanowiono przenieść go na język kina.

Przeczytaj także

To nie jedyny taki przypadek. W podobnych okolicznościach powstaje nadchodzący film "Wyprawa do dżungli", który zadebiutuje na dużym ekranie  30 lipca 2021 roku.

Przeczytaj także

Zobacz też: Nie Tylko "Plusk". 9 słynnych filmów ocenzurowanych przez Disneya

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.