Czym jest Quantum Realm z MCU?

Sergiusz Kurczuk
19.06.2018 15:02
Quantum Reality|undefined Fot. kadr z filmu Ant-Man i Wasp

Quantum Realm według niektórych ma być kluczem do pokonania Thanosa. Czym jest tajemniczy wymiar? Czego nowego na jego temat dowiemy się z filmu „Ant-Man i Wasp”? 

Filmowe uniwersum Marvela jest dość złożone, ale przy komiksowym multiwersum, to mały pikuś. Wszystko może się jednak zmienić za sprawą filmu „Ant-Man i Wasp” i poszerzeniu wątku wymiaru znanego jako Quantum Realm (Wymiar Kwantowy). Po raz pierwszy mogliśmy go odwiedzić wraz ze Scottem Langiem w filmie „Ant-Man” z 2015 roku. Ponowna wizyta w Quantum Realm pojawiła się w „Doktorze Strange'u” podczas sceny, w której mag przemieszczał się między wymiarami. Do alternatywnej rzeczywistości można się więc dostać (i wydostać się z niej) zarówno za pomocą nauki, jak i magii. Hank Pym opisał ten wymiar jako rzeczywistość, w której wszelkie pojęcia czasu i przestrzeni nie mają żadnego znaczenia. To właśnie w tym miejscu znajduje się zaginiona przed laty Janet van Dyne - oryginalna Wasp, żona Pyma i matka Hope van Dyne w jednej osobie. Wiadomo, że w postać wcieli się Michelle Pfeiffer, więc w filmie „Ant-Man i Wasp” prawdopodobnie będziemy świadkami akcji ratunkowej. Czego jeszcze o Quantum Realm dowiemy się z najnowszej produkcji Marvel Studios?

Ant-Man i Wasp będą eksplorować Quantum Realm?

Zwiastuny filmu o najmniejszych herosach świata sugerują, że ponownie odwiedzimy niewidoczny gołym okiem wymiar. Han Pym prawdopodobnie skonstruuje specjalny pojazd, który pozwoli głównym bohaterom na eksplorację kwantowego świata. Portal Screen Rant postanowił zapytać producenta wykonawczego filmu Stephena Broussarda o Quantum Realm.

To nie może być czarna otchłań, jak pokazaliśmy to w pierwszym filmie, więc musi być dość krajobrazowy. Ale jak to zrobić, by nadal zachować odpowiednią skalę? Jak za pomocą kamery sprawić, żeby była mikroskopijna i jednocześnie miała związek z horyzontem i innymi tego typu rzeczami? Myśląc nad tym, naprawdę sporo główkowaliśmy, ale wyszło super. Wiecie, to nie jest jak, nie wiem, nie jest jak w filmie „Lawrence z Arabii”. To nie jest ogromna pustynia, ponieważ tego typu rzeczy automatycznie włączają w twojej głowie porównania do znanej skali. A wciąż musisz mieć poczucie, że jest [wymiar] odpowiednio wyważony. Jeśli się tam trafisz, musisz znaleźć równowagę pomiędzy maleńkością i ogromem. Wydaje mi się, że to było spore wyzwanie.

Broussard starał się obrazowo wytłumaczyć fizyczne aspekty Quantum Realm, który znacznie różni się do świata znanego widzom. Obrazy przedstawiające obcy świat, który pojawił się w zwiastunach, zasugerowały, że filmowy Wymiar Kwantowy przypomina trochę połączenie dwóch znanych komiksowych światów - Negative Zone i Microverse.

51 Fot. foto: kadr z komiksu Fantastic Four vol. 1 #51

W komiksach oba wymiary zgłębiła drużyna Fantastic Four. Nawet pojazd zaprojektowany przez Hanka Pyma, przypomina nieco wynalazek Reeda Richardsa. 

18 Fot. foto: kadr z komiksu Avengers Academy vol. 1 #18

Według popularnej teorii, Quantum Realm ma być znaczącym miejscem dla wydarzeń kolejnej części serii „Avengers”. To własnie z pomocą Ant-Mana i Wasp, pozostałym przy życiu herosom ma się udać podróż w czasie, by pokrzyżować szyki Thanosowi. Prawdopodobnie wymiar będzie miał również związek z historią Captain Marvel. Oba filmy, chociaż dzieją się przed wydarzeniami z „Infinity War”, nie bez powodu będą miały premierę przed debiutem „Avengers 4”. 

Na razie nic nie jest pewne. Kolejne tajemnice Quantum Realm odkryjemy 3 sierpnia 2018 roku, kiedy do kin trafi „Ant-Man i Wasp”. Czy wymiar będzie miał związek z Captain Marvel? Dowiemy się w marcu 2019 roku. Niecałe dwa miesiące później przekonamy się natomiast, czy Avengers za pomocą Wymiaru Kwantowego pokonają Thanosa

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.