„Dali Land”: Ezra Miller zagra młodego Salvadora Dali w filmie biograficznym o ikonie surrealizmu

Natalia Hluzow
14.05.2018 15:19
Dali i Miller|undefined Fot. Library of Congress / Carl Van V/EAST NEWS; James Gourley/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Powstaje biograficzny film poświęcony Salvadorowi Dalemu. W artystę z czasów młodości wcieli się Ezra Miller. O czym konkretnie opowie film i kogo jeszcze zobaczymy w tej produkcji?

Wschodząca gwiazda kina znana z filmów „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”,  „Musimy porozmawiać o Kevinie”, a przede wszystkim jako Flash z „Ligii Sprawiedliwości” zmierzy się z kolejnym wielkim wyzwaniem aktorskim. W nadchodzącym filmie poświęconym życiu i twórczości Salvadora Dalego wcieli się w młodszą wersję artysty.

Film o Salvadorze Dalim – kto zagra artystę?

Starsze wcielenie katalońskiego surrealisty będzie kreował słynny brytyjski aktor Ben Kingsley („Iron Man 3”, „Gandhi”). U jego boku wystąpi Lesley Manville (nominowana do Oscara za rolę w „Nici Widmo”), w roli żony i muzy Dalego – Gali. W filmie pojawią się też Frank Dillane („Fear The Walking Dead”) jako James, młody miłośnik sztuki oraz Tim Roth („Pulp Fiction”) jako prawa ręka artysty, Captain Moore. Ezra Miller będzie występował w retrospekcjach z młodości malarza, jednak fabuła filmu skupi się przede wszystkim na niecodziennym związku Dalego z jego 10 lat starszą żoną i muzą.

„Dali Land” – o jakich wydarzeniach opowie?

Film z Benem Kingsleyem i Ezrą Millerem w roli Dalego będzie nosić tytuł „Dali Land” (kraina Dalego). Jego akcja ma toczyć się w Nowym Jorku i Hiszpanii w 1973 roku. Artyście będziemy przyglądać się oczami Jamesa, młodego asystenta w galerii, w której Dali szykuje swoje wielkie show. Młodzieniec początkowo ma nadzieję, że możliwość obcowania z mistrzem pozwoli mu poznać tajniki rzemiosła jednego z największych malarzy XX wieku, zamiast tego jednak zostaje wchłonięty przez świat wystawnych przyjęć, rywalizacji i sztuki zdominowanej przez pieniądze i dramaty.

„Dali Land” – twórcy filmu o Salvadorze Dalim

Reżyserką filmu została Marry Harron, która zasłynęła filmem „American Psycho”. Twórczyni ma już doświadczenie w realizacji filmów o artystach – ikonach XX wieku. W 1996 roku wyreżyserowała obraz „Strzelałam do Warhola”. Harron jest też współtwórczynią scenariusza do „Dali Land”, który napisała wspólnie Johnem C. Walshem.

Zdjęcia do filmu o Salvadorze Dalim będą realizowane w Kanadzie i Hiszpanii od listopada 2018 roku. Data premiery nie jest jeszcze znana. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.