Daniel Craig twierdzi, że kobieta nie powinna grać Jamesa Bonda

22.09.2021 10:58
Daniel Craig twierdzi, że kobieta nie powinna grać Jamesa Bonda Fot. Francois Duhamel/?Columbia Pictures/courtesy Everett Collection/East News

Niedługo w kinach zadebiutuje ostatni film o Jamesie Bondzie z Danielem Craigiem w roli głównej. Z tej okazji aktor chwilę zreflektował się nad postacią i jej potencjalną przyszłością.

Kobieta nie powinna zagrać Jamesa Bonda? 

Daniel Craig stwierdził, że James Bond nie powinien być grany przez kobietę, ale nie bez powodu. Aktor niedawno porozmawiał z Radio Times, a kiedy pojawił się temat potencjalnej przyszłości Jamesa Bonda i obsadzeniu w tej roli kobiety, Craig nie był specjalnie zadowolony z takiej perspektywy. Aktor stwierdził bowiem, że na pewno można stworzyć lepsze role dla osób o różnym kolorze skóry, czy płci. 

Polecamy

I chociaż perspektywa obsadzenia Idrisa Elby w roli Agenta 007 jest obecnie chyba najbardziej ekscytującym prospektem wśród fanów serii, to kobieta w roli Bonda nadal jest nieco "tabu". Aktor wyjaśnił, że zmienianie ikonicznych postaci nie naprawi problemu, którym jest zwyczajny brak ról dla mniejszości:

Odpowiedź jest bardzo prosta. Po prostu powinno być więcej ról dla kobiet i aktorów należących do mniejszości etnicznych. Po co kobieta ma zagrać Jamesa Bonda, skoro można napisać po prostu tak samo dobrą postać kobiecą?

Barbara Broccoli to producentka, która od lat pracuje nad serią o Agencie 007. Variety wielokrotnie pytało ją o przyszłość postaci, a odpowiedź producentki była właściwie taka sama od lat i jej zdaniem takie prośby o obsadzenie kobiety w roli Bonda są nieco dyskryminujące dla kobiet:

Może mieć jakiegokolwiek kolor skóry, ale jest mężczyzną. Moim zdaniem powinniśmy tworzyć nowe postaci dla kobiet - mocne, dobre postaci. Nie uważam, że obsadzanie kobiety w męskiej roli jest interesujące. Nawet więcej - uważam, że kobiety mają dużo ciekawsze role do zagrania.

Polecamy

"Nie czas umierać" będzie zawierało novum w marce w postaci Lashany Lynch, która wcieli się w nową Agentkę 007 po przejściu Bonda na emeryturę. Ten fakt spotkał się z wieloma głosami sprzeciwu ze strony trolli i bigotów, ale także fanów serii, którzy nie przepadają za zmianami. Trudno sobie wyobrazić, jak ludzie zareagowali by, gdyby następna James Bond byłą kobietą. 

Ostatni Bond z Danielem Craigiem w roli głównej zadebiutuje w kinach 1 października 2021 roku. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.