Daniel Radcliffe o wymarzonej roli. W którego muzyka chciałby się wcielić?

12.03.2020 09:18
Daniel Radcliffe|undefined Fot. Vianney Le Caer/Invision/AP/East News

Daniel Radcliffe - aktor, który zasłynął rolą Harry'ego Pottera marzy, by wcielić się w jednego ze słynnych muzyków. Mowa o Davidzie Bowie. 

Dla aktora nie ma chyba nic gorszego niż szufladka, do której wpadaja po konkretnej roli. Daniel Radcliffe jest takim przypadkiem. Brytyjski aktor wystąpił jako Harry Potter i chociaż seria została zakończona prawie dziesięć lat temu, do tego momentu ciągnie się za nim występ w adaptacji słynnej powieści J.K. Rowling. Radcliffe stara się walczyć ze stereotypem i z tego powodu występuje w raczej niszowych produkcjach. Podczas ostatniego wywiadu zdradził swoją wymarzoną rolę. 

Daniel Radcliffe jako David Bowie?

Aktor promuje obecnie swój ostatni film - "Escape from Pretoria". 

Przeczytaj także

Z tego powodu udziela dużej ilości wywiadów. Podczas rozmowy z Fox News, został zapytany o rolę, o której marzy. Okazało się, żę Radcliffe chciałby zagrać Davida Bowiego

Jeśli mówisz o roli marzeń, która sprawiałby mi przyjemność grania i śpiewania świetnych piosenek, to wydaje mi się, że chciałbym zagrać Davida Bowiego. Ale nie zgłoszę się do tej roli. Nie sądzę, żebym był dobrym wyborem, zdecydowanie uważam, że są ludzie, którzy zagraliby to lepiej. A poza tym nie trzeba robić filmów o życiu wszystkich. Poza tym, gdybym grał w filmie o muzyku, którego kochałem, czułbym podwójną presję, ponieważ nie chciałbym spieprzyć filmu o swoim idolu. Może coś punkowego z lat 70., - rola która wymaga mniejszych umiejętności śpiewania. To mogłoby być dobre. 

Jak widać, na razie Radcliffe nie planuje wracać do wielkich kinowych widowisk i woli skupić się na poważniejszych filmach. W dobie biografii muzycznych takich jak "Bohemian Rhapsody" czy "Rocketman" kolejny film o gwieździe estrady jest pomysłem, który ma duże szanse na realizacje. Obecnie trwają prace nad produkcjami między innymi o Elvisie Presleyu, zespole Bee Gees, a także o wspomnianym wcześniej Davidzie Bowiem. 

 

Przeczytaj także

"Escape from Pretoria" - kiedy premiera?

Thriller w reżyserii Francisa Annana opowiada o dwóch więźniach politycznych, którzy muszą uciec z więzienia w RPA. Światowa premiera filmu odbyła się 6 marca 2020 roku. Na razie nie wiadomo, kiedy trafi do polskich kin. 

Przeczytaj także

Zobacz też: "Harry Potter": Daniel Radcliffe odpowiedział na najgłupsze pytanie fanów związane z serią. O co chodziło? 

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.