Daniel Radcliffe walczy o przetrwanie w zwiastunie „Jungle”

Kamil Dachnij
14.06.2017 10:54
Daniel Radcliffe walczy o przetrwanie w zwiastunie „Jungle” Fot. kadr z filmu

Jedną z najgorszych rzeczy, jakie człowiek może zrobić, to zgubić się w dżungli. Z tego niebezpiecznego miejsca spróbuje się wydostać odtwórca Harry’ego Pottera. 

Daniel Radcliffe wystąpi w filmie „Jungle” australijskiego reżysera Grega McLeana. Będzie to pełny suspensu thriller oparty na bestsellerowej książce „Jungle: A Harrowing True Story of Survival In the Amazon” Izraelskiego podróżnika Yossiego Ghinsberga.

Jego historia osadzona jest na początku lat 80. Wówczas 22-letni Yossi i jego dwóch kompanów – szwajcarski nauczyciel Marcus Stamm oraz amerykański fotograf Kevin Gale – wybrali się z boliwijskiego miasta La Paz na podróż swojego życia. Przewodnikiem po amazońskiej dżungli był Austriak Karl Ruprechter, którego bohaterzy poznali zaledwie parę dni wcześniej. Mężczyzna  zapewniał ich, że dobrze zna teren. Jednak wymarzona wycieczka szybko zmieniła się w koszmar, z którego nie wszyscy zdołali powrócić.

W obsadzie filmu pojawią się także Thomas Kretschmann („Avengers: Czas Ultrona”), Alex Russell („Kronika”), Joel Jackson („Bitwa o Gallipoli”) i Yasmin Kassim. Scenarzystą filmu jest Justin Monjo, który ma na koncie sporo scenariuszy, ale ciekawostką jest jego udział przy cenionym thrillerze science fiction „Mroczne Miasto” Alexa Proyasa z 1998 roku. Zagrał tam… taksówkarza.

Za to bardzo dużo dobrego można powiedzieć o reżyserze „Jungle”. W świat filmu wkroczył w 2005 roku z prawdziwym impetem za sprawą slashera „Wolf Creek”, gdzie zwyrodnialec Mick Taylor (John Jarratt) siał spustoszenie na bezdrożach Australii. Film doczekał się nawet jeszcze lepszego sequela w 2013 roku oraz miniserialu w 2016 roku. Oprócz tego McLean nakręcił w 2007 roku jeden z najlepszych horrorów z kręgu Animal Attack ostatnich lat – „Zabójcę”. Ostatnim filmem reżysera, jaki wszedł do kin był „The Belko Experiment” w 2017 roku.

Zaś dla Daniela Radcliffe’a to kolejna bardzo ciekawa rola. Kogo już w sobie były Harry Potter nie grał. Był demonem w „Rogach”, neonazistą w „Imperium”, Igorem w „Victorze Frankensteinie”, a w „Człowieku scyzoryku” pierdzącym trupem. Co więcej, wcieli się także w rolę anioła w serialu „Miracle Workers” i zagra w „Guns Akimbo”. Do imponującego dorobku dołoży zapewne „Jungle, który nie otrzymał jeszcze daty premiery. 

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.