Danny DeVito: Na planie „Powrotu Batmana” małpa uderzyła mnie w jaja

Robert Skowronski
12.10.2016 13:47
Danny DeVito: Na planie „Powrotu Batmana” małpa uderzyła mnie w jaja Fot. kadr z filmu + Małpa Pejnta

W „Powrocie Batmana” charakteryzacja Danny'ego DeVito sprawiła, że aktor wyglądał, jak szpetna kreatura. Na widok takowej naturalną reakcją jest albo przestraszenie się i uciekanie byleby dalej lub też nokaut monstrum, np. poprzez cios poniżej pasa.

Do takiej sytuacji doszło właśnie na planie dzieła Tima Burtona z 1992 roku, w którym DeVito zagrał Pingwina, jednego z wrogów Batmana. Osobą zadającą mu cios na krocze nie był jednak Michael Keaton wcielający się w Mrocznego Rycerza, ani nikt inny z obsady aktorskiej. Co więcej nie był to nawet człowiek, a małpa.

Z pewnością brzmi to absurdalnie, ale tak właśnie było. Agresorem wykonującym cios na zakazaną część ciała był czepiak, to rodzaj nadrzewnych małp szerokonosych z rodziny czepiakowatych. Być może część z Was już nie pamięta, że w „Powrocie Batmana” występowała jakakolwiek małpa, dlatego przypominamy fragment udowadniający, że tak jednak było:

O tym zabawnym, aczkolwiek nieprzyjemnym wydarzeniu opowiedział sam zainteresowany, Danny DeVito:

Małpa miała przynieść Pingwinowi przesyłkę od Batmana. Ja stoję w tym wielkim przebraniu ze specjalnymi rękawicami nałożonymi na dłoniach i przychodzi do mnie Tim Burton, który jest wspaniałym człowiekiem. Powiedział mi, że będziemy kręcić tę scenę, że jest tu dwóch trenerów, zawołają małpę, a ona mi wręczy notatkę. No i podeszła do mnie, raz na mnie spojrzała i po prostu uderzyła w jaja. Przysięgam na Boga, to było przerażające. Na szczęście byłem w tym kombinezonie, który zahamował siłę uderzenia.

Na tym jednak koszmar aktora się nie skończył:

Było cięcie, a ona uczepiła się mojej nogi. Przybiegli trenerzy i zaczęli ją szarpać, aż w końcu ją ode mnie oderwali. Później trzeba było powtórzyć scenę. Spytałem czy mogę dostać dodatkowy ochraniacz.

Pełnej wypowiedzi Danny'ego DeVito możecie posłuchać poniżej:

Tymczasem oczekujemy na kolejny obraz o Batmanie. Studio Warner Bros. dało zielone światło dla solowego filmu o Mrocznym Rycerzu, który miałby być reżyserskim dziełem Bena Afflecka. O projekcie wciąż zbyt wiele nie wiadomo, dowiedzieliśmy się jednak, że przeciwnikiem Mściciela z Gotham będzie Deathstroke, którego zagra Joe Manganiello.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.