"Dark Phoenix" - wszystko co wiemy na temat nowego filmu Marvela. Data premiery, fabuła, obsada.

Natalia Nowecka
27.02.2019 13:10
Fot. CAP/FB/Capital Pictures/East News|undefined Fot. . CAP/FB/Capital Pictures/East News

"Dark Phoenix" to kolejny film z serii "X-Men", którego premiera odbędzie się w tym roku. Co wiemy na temat najnowszego filmu Marvela?

"Dark Phoenix" to film na który czekają wszyscy fani komiksów Marvela i filmów powstałych na ich podstawie. Choć do premiery filmu zostało jeszcze trochę czasu, udało nam się zgromadzić naprawdę pokaźną ilość informacji związanych z fabułą najnowszej produkcji Marvela.

"Dark Phoenix" - Kiedy premiera?

"Dark Phoenix" przeszedł już dość wyboistą drogę, by dotrzeć na ekrany kin. Początkowo premiera planowana była na listopad 2018 roku, później została jednak przeniesiona na luty 2019 roku. Fani obawiali się nawet, że w wyniku przejęcia praw przez studio Disneya, "Dark Phoenix" został skasowany, razem z filmem "New Mutants". Do tego jednak rzecz jasna nie doszło i świat obiegła informacja, że premiera "Dark Phoenix" odbędzie się 7 czerwca 2019 roku. Jako oficjalny powód takiego stanu rzeczy, twórcy wskazują liczne dokrętki i zmiany poprodukcyjne, związane między innymi z przejęciem praw do mutantów przez studio Disney. Fani jednak spekulują, że wszystko to spowodowane jest negatywnymi opiniami po pokazach testowych.

Zobacz też: >> Jean Grey w nowym kostiumie na zdjęciu z filmu "Dark Phoenix" <<

Fot. Materiały promocyjne Fot. Materiały promocyjne

"Dark Phoenix" - Fabuła

W połowie września 2018 roku, w sieci pojawił się pierwszy zwiastun zapowiadający film "Dark Phoenix". Ze zwiastuna dowiedzieliśmy się, że młodziutka Jean Grey (w tej roli Sophie Turner, znana głównie z roli Sansy Stark w "Grze o tron") odkryje, że tajemnicza moc, która w poprzedniej odsłonie "X-Men'ów" pomogła jej pokonać potężnego Apocalypse jest czymś znacznie potężniejszym, niż się spodziewała. Dark Phoenix zacznie powoli przejmować kontrolę nad rudowłosą mutantką, czemu będą się starali zaradzić Profesor X i przyjaciele dziewczyny. W zwiastunie "Dark Phoenix" znajduje się również ujęcie pogrzebu, które jasno sugeruje, że któryś z bohaterów serii "X-Men" nie przeżyje starcia z Dark Phoenix. Wygląda również na to, że bohaterowie podzielą się na dwa obozy dowodzone przez Profesora Xaviera oraz Magneto.

Fot. Image supplied by Capital Pictures/EAST NEWS Fot. Image supplied by Capital Pictures/EAST NEWS

Z innych źródeł wiemy również o nowych kostiumach, jakie przywdzieją bohaterowie filmu oraz, że w "Dark Phoenix" pojawi się rasa kosmitów, których celem będzie przejęcie Jean Grey i wykorzystanie jej do zniewolenia wszechświata.

Sophie Turner, wcielająca się w tytułową bohaterkę, określiła "Dark Phoenix" jako naturalistyczny i mroczny dramat, który zrewolucjonizuje kino superbohaterskie. Film ma się diametralnie różnić od swoich poprzedników - "X-Men: Pierwsza klasa", "X-Men: Przeszłość, która nadejdzie" i "X-Men: Apocalypse".

Przeczytaj także

"Dark Phoenix" - Kogo zagra Jessica Chastain?

Ciekawą kwestią, wzbudzającą ogromne zainteresowanie jest tajemnicza rola Jessiki Chastain, która ma wystąpić w "Dark Phoenix" w roli czarnego charakteru. W związku z jej postacią powstało wiele teorii. Wielu fanów zakładało, że Chastain pojawi się jako Lilandra, stojąca na czele kosmicznego imperium. Inni zakładali, iż aktorka będzie filmową wersją Lady Sinister, a jeszcze inni, że wystąpi jako kobiece wcielenie Masterminda. Jednakże w rozmowie z portalem IGN, Simon Kinberg obalił te teorie mówiąc:

Powiem tylko, że postać Jessiki to nie Mastermind, chociaż pojawiają się pewne elementy tego, jak Mastermind manipulował Jean i bohaterka Jessiki je zaprezentuje. Dla mnie, jej bohaterka posiada cechy różnych postaci z komiksów. Będę trzymał to w tajemnicy, ale to jest kosmiczna opowieść o kosmitach. Nie robiliśmy tego nigdy filmach o X-Men, ale jest coś integralnego w sadze Dark Phoenix, więc uważam, że nie powinniśmy podchodzić do tej historii jak „X-Men 3” i ignorować tego wątku. Powinniśmy go hołubić. Więc znaczna część filmu dzieje się w kosmosie i pewien wypadek sprawia, że Jean zaczyna stawać się mroczna, a jej osobę wypełnia moc, której nie może kontrolować. I są pewne kosmiczne siły, które pojawią się na Ziemi z tego powodu.  

Zobacz też: >> Czemu Storm trzyma parasol w 1. zwiastunie „Dark Phoenix”? Fani kwestionują logikę twórców <<

"Dark Phoenix" - Szczegółowy opis fabuły

Uwaga Spoilery! Czytacie na własną odpowiedzialność!

Jak już wspominaliśmy wcześniej, odbyło się kilka pokazów testowych filmu "Dark Phoenix", co rzecz jasna zaowocowało tym, że wielu internautów zamieszczało na Reddicie swoje przemyślenia względem filmu oraz dokładne opisy fabuły. Wynika z nich między innymi, że z jakiegoś powodu świat przestał bać się X-Men'ów i funkcjonują oni teraz na podobnych zasadach co drużyna Avengers. Zostają wysłani na misję ratunkową do kosmosu i to właśnie tam Jean Grey zostaje uderzona przez kosmiczne fale, które "odblokowują" jej moce. W filmie mamy również zobaczyć dzieciństwo Jean Grey.

Fot. 20TH CENTURY FOX / Album/EAST NEWS Fot. 20TH CENTURY FOX / Album/EAST NEWS

"Dark Phoenix" - Obsada

W filmie "Dark Phoenix" poza Sophie Turner wystąpią również między innymi James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrence, Nicholas Hoult, Tye Sheridan, Alexandra Shipp, Kodi Smit-McPhee, Evan Peters, Olivia Munn i Jessica Chastain.

Przeczytaj także
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.