Darth Maul powraca w scenie z filmu „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie”

Sergiusz Kurczuk
10.09.2018 11:42
Darth Maul powraca w scenie z filmu „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie” Fot. materiały promocyjne

Studio Lucasfilm opublikowało w sieci dwa fragmenty filmu „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie”. Jeden z nich to scena, w której pojawia się Darth Maul. 

Każdy, kto widział spin-off „Star Wars” zatytułowany „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie”, na pewno zapamiętał dobrze jedną z ostatnich scen, w której gościnnie wystąpił Darth Maul. Czarny charakter z prequeli „Gwiezdnych Wojen” okazał się być zwierzchnikiem dawnej ukochanej młodego Hana Solo - Qi'ry. Maul został przecięty na pół przez młodego Obi-Wana po tym, jak Sith zabił jego mistrza Qui-Gon Jinna. Jak wyglądał powrót złoczyńcy?

„Han Solo: Gwiezdne wojny – historie” - Darth Maul powraca

Fragment filmu Rona Howarda pojawił się na kanale YouTube serwisu IGN. Widzimy w nim moment, kiedy Qi'ra okazuje się być podwładną Sitha. To nie pierwszy powrót złoczyńcy. Chociaż został poważnie raniony przez Kenobiego, Maul był jednym z bohaterów seriali „Star Wars”. Nikt jednak nie spodziewał się, że to właśnie on stoi za kartelem Karmazynowy Świt. 

To nie jedyna scena, którą zaprezentowano w sieci. Pojawił się również skok, w którym brał udział młody Han. Celem był pociąg, przewożący cenny ładunek Imperium, który Beckett i jego załoga mieli ukraść dla Karmazynowego świtu. Akcja niestety nie skończyła się zbyt szczęśliwie dla grupy mentora Solo. 

To jednak nie wszystko. Studio Lucasfilm podzieliło się również fotografiami, przedstawiającymi Dartha Maula granego przez Raya Parka. Widzimy na nich nie tylko słynny miecz świetlny o dwóch ostrzach, ale również cybernetyczne protezy dolnej części ciała złoczyńcy. 

Darth Maul Fot. foto: materiały promocyjne

„Han Solo: Gwiezdne wojny – historie” - Ray Park zaspoilerował obecność Dartha Maula

O tym, że przeciwnik z „Mrocznego Widma” pojawi się w spin-offie o młodości Hana Solo wiedziało naprawdę niewielu widzów. Powrót Dartha Maula był więc wielkim zaskoczeniem dla fanów serii. A wystarczyło uważnie śledzić aktora, który wcielał się w postać w filmie „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie”. Okazuje się, że Ray Park... zdradził w swoim mediach społecznościowych, że zagra Maula, zanim film wszedł do kin. Opowiedział o tym w wywiadzie dla Forbes. 

Usunąłem wiele z tych postów, ale jeśli sprawdzicie moje posty na Instagramie, w sekrecie mówiłem wszystkim (o roli Dartha Maula), ale nikt nie wiedział.

Oczywiście Park nie pisał o swojej obecności w „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie” wprost. Ale wystarczyło spojrzeć na hasztagi, takie jak #sith #sithlife #secrets i #solo. 

Wszystkie te rewelacje związane z filmem o młodym Hanie Solo pojawiły się w sieci w związku ze zbliżającą się światową premierą filmu na Blu-ray i DVD. Na początku września 2018 roku zaprezentowano już pierwszą usuniętą scenę z ostatniej produkcji Lucasfilm. Chociaż prequel o kosmicznym przemytniku nie cieszył się tak dużą popularnością, jak inne filmy z serii „Gwiezdne Wojny”, na pewno znajdą się fani, którzy zakupią wersję domową z licznymi dodatkami. Film na DVD w USA pojawi się 14 września 2018 roku. Premiera Blu-ray została zaplanowana na 25 września 2018 roku. Na razie nie wiadomo, kiedy wersja domowa filmu ukaże się w Polsce. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.