Darth Vader otrzyma solowy film w wirtualnej rzeczywistości

Robert Skowronski
18.07.2016 10:07
Darth Vader otrzyma solowy film w wirtualnej rzeczywistości Fot. kadr z filmu

Najbardziej mroczny ze wszystkich bohaterów „Gwiezdnych wojen”, Lord Vader, otrzyma swój własny film. To nie koniec! Całość będzie zrealizowana jako widowisko w wirtualnej rzeczywistości.

Gwiezdne uniwersum, skoro i tak odnosi się do świata przyszłości, to zasługuje też na potraktowanie w sposób wykraczający poza rzeczywistość. Prawdopodobnie z takiego założenia wyszło Lucasfilm łącząc siły z ILMxLAB, aby stworzyć kolejny spin-off filmu o rycerzach Jedi. Całość miałaby zostać poświęcona Lordowi Vaderowi i wykorzystywałaby możliwości oferowane przez wirtualną rzeczywistość.

Informacja została podana podczas londyńskiego wydarzenia Star Wars Celebration, na którym zaprezentowano też materiał zza kulis „Łotra 1”. Na scenarzystę projektu został wytypowany David S. Goyer, który ma na koncie teksty takich dzieł, jak: „Blade - Wieczny łowca”, „Batman - Początek”, „Człowiek ze stali” czy „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”.

Twórcy zapowiedzieli, że będzie to zupełnie nowa historia, która ma stanowić część kanonu nowych „Gwiezdnych wojen”. David S. Goyer opowiedział jakie możliwości otworzy nadchodzący projekt:

Jesteś gościem w tej historii, która dzieje się wokół ciebie. Do pewnego stopnia będzie się miało na nią wpływ. Można będzie zbierać rzeczy i ich używać. Będzie też można chodzić i dotykać postaci.

Goyer wyznał też dlaczego to właśnie Dartha Vadera wybrano na głównego bohatera:

Kiedy spojrzeliśmy na wszystkie dostępne postacie, miejsca i światy z „Gwiezdnych wojen”, to zadaliśmy sobie pytanie: „Czego jeszcze do tej pory nie widzieliśmy? Kogo jesteśmy ciekawi?”. Darth Vader jest idealnym kandydatem do wprowadzenia nas do uniwersum „Gwiezdnych wojen” w wirtualnej rzeczywistości.

Twórcy mówiąc o projekcie wyznali również, że będzie się on rozgrywać w czasie rzeczywistym. Zachowany więc będzie cykl dnia i nocy. Akcja będzie się toczyć dalej nawet jeśli gość opuścić ekranową rzeczywistość. Nie została jeszcze podana data premiery dzieła, przewiduje się jednak, że prace zajmą od roku do dwóch lat.

Młody Han Solo

Co prawda to nazwisko już wcześniej pojawiło się w sieci i można było być pewnym, że to właśnie ten aktor zagra młodego Hana Solo. Jednak dopiero teraz Alden Ehrenreich został potwierdzony jako pilot Sokoła Millenium. Wcześniej rozpatrywana była m.in. kandydatura Milesa Tellera.

Twórcami dzieła został duet Phil Lord i Chris Miller, czyli reżyserzy takich obrazów, jak: „Klopsiki i inne zjawiska pogodowe” i „LEGO: Przygoda”, a także dwóch odsłon „Jump Street”. Nad scenariuszem pracują Jon Kasdan i Lawrence Kasdan (scenarzysta części V i VI „Gwiezdnych Wojen”) - na dany moment nie znamy jeszcze szczegółów fabuły poza tym, że będzie się rozgrywać 15 lat przed tym, jak Solo poznał Luke'a Skywalkera i Obi-Wana Kenobiego. Ma to być historia tego, jak bohater stał się przemytnikiem, złodziejem i awanturnikiem.

Obraz trafi do kin 25 maja 2018 roku. Zdjęcia do filmu mają ruszyć w styczniu 2017 roku.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.