Darth Vader w zwiastunie „Łotra 1”

Robert Skowronski
12.08.2016 08:00
Darth Vader w zwiastunie „Łotra 1” Fot. kadr z wideo

Jeden z największych czarnych charakterów w świecie „Gwiezdnych wojen” powrócił. Zobaczcie zaprezentowany podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio zwiastun „Łotra 1”.

W sieci już wcześniej pojawiły się pogłoski, że w dziele Garetha Edwardsa pojawi się Darth Vader. Plotki okazały się prawdą, gdyż ostatnie sekundy 2. trailera spin-offu „Gwiezdnych wojen” ukazują charakterystyczną sylwetkę z czarnym płaszczem, hełmem i jeszcze bardziej rozpoznawalnym oddechem. Obecność ojca Luke'a Skywalkera jest tu rzeczą dość naturalną, gdyż obraz będzie się rozgrywać między wydarzeniami z z „Zemsty Sithów” a tymi z „Nowej nadziei”.

Długo „Łotr 1”, którego premiera jest zaplanowana na 15 grudnia 2016 roku, pozostawał z tylko jednym trailerem. Nowy zwiastun miał zostać pokazany podczas Star Wars Celebration w Londynie, jednak wówczas otrzymaliśmy możliwość spojrzenia za kulisy realizowanego dzieła i posłuchać wypowiedzi twórców. W końcu mamy to na co czekaliśmy.

„Łotr 1” opowie o grupie rebeliantów, którzy starają się wydobyć plany konstrukcji Gwiazdy Śmierci. Dowodzić im będzie Jyn Erso, którą LucasFilm określa mianem międzygwiezdnej Joanny d'Arc. W obsadzie znaleźli się tacy aktorzy, jak Felicity Jones, Ben Mendelsohn, Diego Luna, Donnie Yen, Forest Whitaker, Jiang Wen, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk i Riz Ahmed. Muzykę do dzieła skomponował Alexandre Desplat, a za scenariusz jest odpowiedzialny Chris Weitz.

Zobaczcie najnowszy zwiastun filmu „Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie”:

Scenarzysta „Ultimatum Bourne'a” i reżyser „Dziedzictwa Bourne'a”, Tony Gilroy, zajął się dokrętkami do „Łotra 1”, wspierał ekipę także na etapie scenariusza, a teraz nadzoruje postprodukcję dzieła. Każe to myśleć, że nowego filmu Disneya nie należy rozpatrywać jako dzieła samego Garetha Edwardsa. Jest to dość dziwna sytuacja, aczkolwiek panowie w podobny sposób pracowali już wspólnie przy „Godzilli” z 2014 roku.

Kathleen Kennedy, szefowa Lucasfilm, opowiedziała o pracy Garetha Edwardsa, wobec której jest pełna podziwu:

Przez cały czas kiedy robiliśmy film pytałam gdzie jest Gareth. Nieustannie widziałam go z kamerą na ramieniu, jak starał się spojrzeć na ujęcie z innego kąta, szukając najlepszego rozwiązania. To jest definicja jego stylu, jest w pełni poświęcony swojej pracy.

„Łotr 1” jest pierwszym z wielu planowanych przez Disneya spin-offów. Jednym z nich jest ten o młodym Hanie Solo, w którego wcieli się Alden Ehrenreich - do tej roli kandydowali m.in. Miles Teller i Charlie Cox. Spin-off „Gwiezdnych wojen” ma się przerodzić w całą trylogię o pilocie Sokoła Millenium.

Tymczasem zakończyły się zdjęcia do „Gwiezdnych wojen: Epizodu VIII”, nad którymi pracuje Rian Johnson. Do tej pory poznaliśmy już krótką zapowiedź, w której ujrzeliśmy Marka Hamilla w roli Luke'a Skywalkera oraz postać Rey, a także kilka zdjęć z planu filmu.

Jak Wam się podoba nowy zwiastun „Łotra 1”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.