David Bowie powróci do życia dzięki twórcom "Labiryntu 2"

09.07.2020 12:42
Labirynt|undefined Fot. SIPA/EAST NEWS

David Bowie powróci w sequelu "Labiryntu"? Tego chcą twórcy filmu nadchodzącego filmu. 

W 1986 roku powstał film "Labirynt" - pamiętna produkcja z Davidem Bowiem w jednej z głównych ról. Pojawiły się nowe informacje na temat długo zapowiadanego sequela produkcji. Jego twórcy nie wykluczają, że piosenkarz powróci do życia. Jak chcą tego dokonać?

"Labirynt 2" - David Bowie w obsadzie sequela?

Film "Labirynt" w reżyserii Jima Hensona przedstawiał historię o Królu Goblinów, który porwał brata 15-letniej Sary (Jernnifer Conelly). Dziewczynka musiała pokonać tytułowy labirynt, by oswobodzić swojego brata. W Króla Goblinów wcielał się Bowie, który nie tylko wystąpił w tej słynnej produkcji, ale również zaśpiewał kilka piosenek. 

Przeczytaj także

Informacje o drugiej części "Labiryntu" pojawiły się już jakiś czas temu, ale produkcja nigdy nie doszła do skutku. Wiązało się to między innymi ze zmianami personalnymi. Film ma już nowego reżysera - Scotta Derricksona i scenarzystkę - Maggie Levin. Pojawiły się też nowe doniesienia dotyczące obsady. Jak podaje portal wegotthiscovered.com, twórcy biorą pod uwagę wskrzeszenie Bowiego w jego ikonicznej roli za pomocą efektów CGI. Król Goblinów nie odegra jednak tak ważnej roli, jak w części pierwszej. Ma pojawić się jedynie w występie gościnnym, który będzie swego rodzaju hołdem zmarłemu piosenkarzowi. 

Przeczytaj także

Twórcy nie podjęli jednak jeszcze decyzji, czy komputerowy Bowie rzeczywiście pojawi się w filmie. Według podanych informacji akcja rozegra się wiele lat po wydarzeniach z części pierwszej. Protagonistka "Labiryntu" będzie teraz dojrzałą kobietą, a jej miejsce zajmą jej dzieci. Postać Bowiego zastąpi z kolei nowe zagrożenie - przerażająca Królowa Goblinów. 

Przeczytaj także

Jeśli Bowie rzeczywiście powróci z zaświatów w "Labiryncie 2" nie będzie to żaden ewenement. To dość popularna praktyka, której najbardziej spektakularnym przykładem mogą być dwie ostatnie części "Gwiezdnych Wojen". Eksperci od efektów specjalnych powołali w ten sposób do życia Carrie Fisher. O finalnej decyzji prawdopodobnie dowiemy się wkrótce. Produkcja niedługo ruszy w końcu pełną parą, ale na razie nie wiadomo, kiedy "Labirynt 2" trafi do kin. 

 

Przeczytaj także

Zobacz też: David Bowie powróci jako Król Goblinów w komiksach na motywach „Labiryntu” 

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.