David Leitch o "Deadpoolu 3". Co się stanie z serią po przejęciu przez Disneya?

16.07.2019 11:05
Deadpool |undefined Fot. kadr z filmu Deadpool

David Leitch został zapytany o przyszłość filmów o Deadpoolu. Reżyser potwierdził, że przez wykupienie studia 21st Century Fox przez Disneya skomplikowało sprawę.

Seria "Deapool" to dowód na to, że przez wiele lat producenci filmowi byli w błędzie. Okazało się, że stworzenie filmu superbohaterskiego przeznaczonego wyłącznie dla widzów dorosłych jest nie tylko możliwe, ale tego typu produkcja przynosi pokaźne zyski. Kiedy Disney w końcu dopiął formalności i oficjalnie wchłonął studio 21st Century Fox, fani "Deadpoola" przerazili się, że to oznacza koniec filmowych przygód najemnika z niewyparzoną gębą. Czy rzeczywiście mają się czego obawiać?

"Deadpool 3" - co dalej z serią?

Już niedługo do kin wchodzi spin-off serii "Szybcy i wściekli". Za film "Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw" odpowiada David Leitch - ten sam filmowiec, który wyreżyserował "Deadpoola 2". Od dawna serię z Ryanem Reynoldsem w roli głównej zapowiadano jako trylogię, niewykluczającą solowych filmów z bohaterami takimi jak Cable czy Domino. Sytuacja jednak uległa zmianie po tym, jak prawa do postaci trafiły pod skrzydła Disneya. W związku z promocją "Hobbsa i Shawa" Leitch w wywiadzie dla portalu Comic Book został zapytany o przyszłość "Deadpoola".

Każdy chce, żeby ten film powstał. Więc jeśli kiedykolwiek będę miał okazję stworzyć "Deadpoola 3" odpowiem: "Oczywiście, że tak!", ale myślę, że obecnie dzieje się wiele rzeczy pomiędzy Foxem i Disneyem, które pokarzą, jak cały ten świat Marvela będzie wyglądał po "Endgame". Miejmy nadzieję, że kiedy opadnie kurz, Deadpool przeżyje. To trochę ironiczne, nie?

Jak widać, "Deadpool" istnieje w zawieszeniu i na razie nie wiadomo, jak będzie wyglądać jego przyszłość. Obecnie przedstawiciele Marvel Studios pracują nad Fazą Czwartą MCU, która jest jeszcze owiana tajemnicą. Oprócz sequeli dobrze znanych serii niebawem zobaczymy solowy film o Black Widow oraz dwa tytuły, wprowadzające do kinowego uniwersum całkiem nowe postacie - "The Eternals" i "Shang-Chi". Od dawna plotkuje się też, że szefostwo Marvel Studios ma na celowniku Fantastyczną Czwórkę, która do niedawna należała do Foxa, a w przyszłości zobaczymy również nową wersję X-Men. Kevin Feige potwierdził, że na mutantów w MCU będziemy musieli poczekać kilka lat, ale zagwarantował, że kolejne części "Deadpoola" powstaną w niezmienionej formie.

Być może więcej na temat filmów Marvela dowiemy się podczas tegorocznego San Diego Comic Con.

Przeczytaj także

"Deadpool 3" - kiedy premiera?

Na razie nie wiadomo, kiedy produkcja trafi do kin. Niewykluczone, że na 3. część "Deadpoola" będziemy musieli poczekać kilka lat. Antybohater nie musi jednak wcale powrócić wraz z X-Men, ponieważ stanowi autonomiczną serię luźno powiązaną z mutantami Domu Pomysłów. Nawet jeśli będzie funkcjonował w MCU, raczej nie wystąpi w tych samych produkcjach, co Spider-Man, Black Panther czy Strażnicy Galaktyki, ponieważ te filmy są dostosowane do młodszej widowni. Trudno w tej chwili gdybać i lepiej po prostu uzbroić się w cierpliwość, bo nikt nie zabija kury znoszącej złote jajka. Wiadomo natomiast, że "Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw" trafi do kin już 2 sierpnia 2019 roku.

Zobacz też: Marvel wprowadzi Deadpoola do MCU w "Spider-Manie 3"?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.