David Lynch otrzyma honorowego Oscara. Twórca "Miasteczka Twin Peaks" w końcu doczekał się nagrody

Karolina Woźniak
04.06.2019 09:04
David Lynch otrzyma honorowego Oscara|undefined Fot. : shutterstock.com

David Lynch w końcu doczekał się Oscara. Reżyser był już nominowany kilka razy do tej prestiżowej nagrody, ale niestety dotychczas nie udało mu się jej wygrać.

Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej ogłosiła, że David Lynch dostanie honorowego Oscara. Ceremonia ma się odbyć w październiku. Wśród osób, które odbiorą nagrodę razem z popularnym reżyserem będą Geena Davis, Wes Studi i Lina Wertmuller.

David Lynch otrzyma honorowego Oscara

Na stronie Akademii Filmowej na Twitterze pojawił się post, w którym wymienione są nazwiska twórców i aktorów, którzy odbiorą nagrodę jeszcze w 2019 roku.

David Lynch był już nominowany do Oscara czterokrotnie. Pierwszy raz w 1981 roku za reżyserię i scenariusz adaptowany do filmu "Człowiek Słoń", a także za reżyserię "Blue Velvet" i "Mulholland Drive". Warto również dodać, że to właśnie David Lynch stworzył "Miasteczko Twin Peaks".

Przeczytaj także

Honorowe Oscary są przyznawane każdego roku za całokształt pracy, osiągnięć, a otrzymują je wybitni twórcy kina światowego. Jak podkreślił John Bailey, prezes Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej, nagrody otrzymują osoby, które poświęciły się sztuce filmowej i miały swój wkład w jej rozwój.

Zobacz także: Czy David Lynch stworzy 4. sezon „Twin Peaks”?

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.