Dawid Ogrodnik dołączył do grona 10 obiecujących aktorskich talentów z Europy

Sergiusz Kurczuk
12.12.2018 14:54
European Shooting Stars|undefined Fot. materiały promocyjne

Ogłoszono listę European Shooting Star 2019 - 10 obiecujących aktorskich talentów z Europy. Do grona młodych artystów dołączył Dawid Ogrodnik znany między innymi z filmu "Ostatnia rodzina" i serialu "Rojst".

Dawid Ogrodnik to utalentowany aktor młodego pokolenia, udowadniający swój talent z każdą kolejną produkcją, w której bierze udział. Zagrał w takich filmach jak "Chce się żyć", "Disco Polo", "Jesteś Bogiem", "Ostatnia rodzina", czy serialu "Rojst". Doceniono go nie tylko w Polsce, ale również poza granicami naszego kraju. Dawid Ogrodnik znalazł się na liście European Shooting Star 2019.

Dawid Ogrodnik na liście European Shooting Star 2019

Jak donosi The Hollywood Reporter, polski aktor został wybrany jako jeden ze wschodzących aktorów ze starego kontynentu, na którego warto zwrócić uwagę. Za inicjatywę odpowiada European Film Promotion. Jury składające się z pięciu kobiet i pięciu mężczyzn z szeroko pojętej branży filmowej wybiera co roku dziesięciu obiecujących aktorskich talentów z całej Europy. Ogrodnik trafił na listę dzięki roli w filmie "Cicha noc", gdzie wystąpił jako główny bohater.

Pozostała dziewiątka prezentuje się następująco:

  • Rea Lest-Liik (Estonia)
  • Elliott Crosset Hove (Dania)
  • Ardalan Esmaili (Szwecja)
  • Aisling Franciosi (Irlandia)
  • Ine Marie Wilmann (Norwegia)
  • Milan Marić (Serbia)
  • Kristín Thora Haraldsdóttir (Islandia)
  • Emma Drogunova (Niemcy)
  • Ardalan Esmaili (Szwecja)
  • Blagoj Veselinov (Macedonia)

Ogrodnik to szósty polski aktor, który trafił na listę European Shooting Star. Do tej pory European Film Promotion doceniło Agnieszkę Grochowską (2007), Agatę Buzek (2010), Jakuba Gierszała (2012), Mateusza Kościukiewicza (2014) oraz Zofię Wichłacz (2017).

Dawid Ogrodnik - czy ma szansę na karierę w Hollywood?

Dzięki liście European Shooting Star młodzi aktorzy z krajów europejskich mają szansę na zaistnienie w międzynarodowych produkcjach. W skład jury wchodzą również agenci i producenci, dzięki czemu artyści wybrani przez jurorów mogą rozpocząć współpracę z najlepszymi filmowcami w Europie. Ostatnio oczy całego świata zwróciły się w kierunku Joanny Kulig, która zachwyciła swoją rolą w "Zimnej Wojnie" Pawła Pawlikowskiego, a ostatnio dołączyła do słynnej hollywoodzkiej agencji aktorskiej. Czy Dawida Ogrodnika czeka podobna przyszłość? Przekonamy się za jakiś czas. W najbliższych miesiącach zobaczymy jego kreacje w filmach "Dzień czekolady", "Ikar. Legenda Mietka Kosza", "Ciemno, prawie noc" oraz "Broad Peak".

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.