"Deadpool 2" dla młodszych widzów otrzymał oficjalny tytuł

Sergiusz Kurczuk
06.11.2018 09:20
"Deadpool 2" dla młodszych widzów otrzymał oficjalny tytuł Fot. kadr z filmu Deadpool 2

W grudniu 2018 roku do kin wejdzie nowa wersja "Deadpoola 2" przeznaczona dla widzów od 13 roku życia. Twórcy ogłosili, jak będzie brzmiał tytuł filmu.

Tegoroczna Gwiazdka będzie inna niż wszystkie, które przeżyliście dotychczas. Zamiast świętego Mikołaja odwiedzi Was inny jegomość w czerwonym stroju. Mowa oczywiście o Deadpoolu, któremu najwidoczniej mało kinowego ekranu i postanowił zwojować multipleksy po raz drugi w tym roku. W grudniu do kin ponownie trafi "Deadpool 2", ale tym razem w wersji dla młodszych widzów. Twórcy ogłosili oficjalny tytuł filmu.

"Deadpool 2" z PG-13 - jak brzmi tytuł filmu?

W połowie maja 2018 roku odbyła się premiera sequela przygód wygadanego najemnika. Produkcja rozwinęła świat zarysowany w 1. części i dała podwaliny pod rozwinięcie serii w przyszłości. Nie wszystkim jednak było dane zobaczyć Deadpoola w akcji. Produkcja Davida Leitcha miała kategorię wiekową R, więc była dostępna wyłącznie dla widzów dorosłych. Twórcy postanowili zrobić młodocianym fanom Wade'a Wilsona prezent na święta Bożego Narodzenia i z tego powodu niebawem do kin trafi okrojona wersja filmu od 13 roku życia.

Słowo "okrojona" należy jednak brać w cudzysłów, bo sceny nienadające się dla dzieci prawdopodobnie zostaną zastąpione zupełnie nowymi fragmentami. Twórcy w końcu zdradzili, jak będzie brzmiał tytuł nowej wersji "Deadpoola 2". Po raz drugi, bo w październiku pojawiła się już jedna informacja na ten temat, która okazała się błędna.

"Once Upon a Deadpool" ("Pewnego razu w Deadpoolu") wydaje się idealnym tytułem dla filmu o tym bohaterze przeznaczonego dla młodszych widzów. Nie tylko odnosi się do formy opowiadanej bajki, którą Wade opowie swojej ofierze, ale również nawiązuje do szalonego charakteru tego bohatera. Studio Fox od dawna nalegało, żeby stworzyć adaptację komiksów o Deadpoolu z kategorią PG-13. Ryan Reynolds, który wciela się w tytułowego bohatera i jest pomysłodawcą serii, walczył jednak jak lew, by antybohater został ukazany w najbardziej niepoprawny sposób, jak to tylko możliwe. Po sukcesie dwóch części filmu poszedł na mały kompromis. Nie pomyślcie sobie jednak, że twórcy są pazerni i film powstaje jedynie dla pieniędzy. Dolar z każdego sprzedanego biletu trafi na akcję charytatywną zajmującą się walką z rakiem o pięknie brzmiącej nazwie F-ck Cancer (tymczasowo zwanej Fudge Cancer).

"Once Upon a Deadpool" - kiedy premiera?

Film trafi do amerykańskich kin 12 grudnia 2018 roku. Na razie trudno powiedzieć, czy polskim nastolatkom (i fanom Deadpoola!) będzie dane obejrzeć nową wersję sequela. Jeśli produkcja nie zagości na naszych ekranach, zapewne pojawi się w sprzedaży w edycji domowej. Na razie jednak nic na ten temat nie wiadomo. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.