"Deadpool 2": film zdradził szczegóły fabularne "X-Men: Dark Phoenix" na rok przed premierą

14.06.2019 14:13
X-Men|undefined Fot. kadr z wideo

Jak słusznie zauważyli fani "Deadpoola", jego sequel zdradził szczegóły fabuły "X-Men: Dark Phoenix" jeszcze na rok przed premierą filmu. Już wyjaśniamy, o co chodzi.

Jak pewnie pamiętacie w "Deadpoolu 2" pojawiło się cameo większości "młodszych" X-Menów. Widzieliśmy bowiem Charlesa Xaviera, Quicksilvera, Cyklopa, Nighcrawlera, Beasta i Storm. Okazuje się jednak, że ten występ gościnny był zapowiedzią wydarzeń z nadchodzącego filmu "X-Men: Dark Phoenix". Jak słusznie zauważyli fani, nieobecność Jean Grey i Mystique była bardzo znacząca dla wydarzeń z finałowej produkcji o X-Menach.

Deadpool 2 zdradził szczegóły fabuły X-Men: Dark Phoenix

UWAGA! W dalszej części tekstu pojawią się spoilery dotyczące filmu "X-Men: Dark Phoenix". W najnowszej produkcji o mutantach pojawiają się oczywiście obydwie panie. Jednak w trakcie rozwoju wydarzeń, Raven zostaje zamordowana właśnie przez Jean Grey, którą przejęła moc tytułowej Mrocznej Phoenix. To jeden z najważniejszych fragmentów całej produkcji, który prezentuje widzom zmianę w zachowaniu postaci Sophie Turner.

Pozostaje również kwestia samej Jean Grey - postać po wydarzeniach przedstawionych w finale "X-Men: Dark Phoenix" poświęca swoje życie i oddaje się w pełni Mrocznej Phoenix, jednocześnie unicestwiając Vuk (postać Jessiki Chastain). Widzimy zatem, że obydwie nieobecne w "Deadpoolu 2" panie w końcu giną w "Dark Phoenix". Oczywiście może to być spowodowane tym, że Jennifer Lawrence (Mystique) i Sophie Turner nie mogły się akurat wtedy pojawić na planie.

Przeczytaj także

Z drugiej strony może się jednak okazać, że twórcy "Deadpoola 2" mogli wiedzieć, co stanie się w "Dark Phoenix" i specjalnie zaprezentowali fanom skład X-Men po zmianach, które następują w trakcie wspomnianego filmu o mutantach. Cóż, prawdopodobnie nigdy nie dowiemy tego, co tak naprawdę mieli w głowie mieli twórcy "Deadpoola".

Film "X-Men: Dark Phoenix" zadebiutował w kinach 7 czerwca 2019 roku i jest najgorzej ocenianym filmem w całej serii. Szacuje się, że Fox może stracić na produkcji nawet 100 milionów dolarów, ponieważ wyniki finansowe filmu są zdecydowanie poniżej oczekiwań.

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.