Crossover „Deadpoola” i „Strażników Galaktyki”? James Gunn i Ryan Reynolds są na tak

Natalia Hluzow
29.05.2018 12:51
Deadpool i Strażnicy Galaktyki|undefined Fot. kadry z filmów "Deadpool 2" i "Strażnicy Galaktyki vol. 3"

Twórca „Strażników Galaktyki” i gwiazda „Deadpoola” z chęcią połączyliby siły. Czy istnieją jakiekolwiek szanse na crossover przygód pyskatego najemnika i grupy outsiderów z kosmosu?

Film „Avengers: Infinity War” skrzyżował losy Strażników Galaktyki z Thorem, Iron Manem oraz kilkoma innymi superherosami z MCU, co przyniosło fenomenalny efekt. Czy można bowiem wyobrazić sobie coś wspanialszego niż połączenie sił wszystkich superbohaterów budowanego przez 10 lat filmowego uniwersum? Tak, można. I jest to wspólna przygoda pyskatego najemnika z niemniej gadatliwym Star-Lordem i spółką.

Deadpool i Strażnicy Galaktyki w jednym filmie?

W ostatni majowy weekend James Gunn wybrał się do kina na „Deadpoola 2”, który zachwycił go do tego stopnia, że postanowił podzielić się swoją opinią na temat filmu na Twitterze.

Wczoraj zobaczyłem wreszcie film Deadpool 2, który pokochałem, a także genialny Revenge. Dwa kompletnie różne, fantastyczne filmy – kino żyje! Dzięki,  David M Leitch, Ryan Reynolds, Coralie Fargeat i Matilda Lutz za wspaniały dzień w kinie.

Na odpowiedź Ryana Reynoldsa nie trzeba było długo czekać. Od razu zaproponował Gunnowi crossover, na który ten ochoczo się zgodził:

RR: Dzięki, James! Crossover?

JG: Tak, poproszę.

Cała twitterowa wymiana zdań miała oczywiście żartobliwy i kompletnie niezobowiązujący charakter, jednak trzeba przyznać, że Deadpool idealnie odnalazłby się w gronie Strażników ze swoim poczuciem humoru, zamiłowaniem do tańca i brakiem oporów przed najemniczą, nie zawsze uczciwą pracą. Problemem mogłaby być jedynie niechęć do dzielenia się sławą, do której przyznaje się Wade Wilson i którą często ujawnia Quill (wystarczy przypomnieć sobie pierwsze spotkanie z Thorem). Ale taki problem to przecież nie problem!

Teraz, kiedy Disney przejął 20th Century Fox wraz z Deadpoolem na pokładzie, takie połączenie nie tylko wydaje się interesujące, ale nawet możliwe do zrealizowania. Dlatego, skoro słowo się rzekło – czekamy na „Strażników Galaktyki vol. 17: Deadpool w kosmosie”!

„Deadpoola 2” można oglądać w kinach od 18 maja 2018 roku. „Strażnicy Galaktyki” powrócą w trzeciej odsłonie w roku 2020. Wcześniej zobaczymy ich (a przynajmniej część z nich) w „Avengers 4” w maju 2019.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.