Deadpool zabija małego Hitlera w usuniętej scenie z 2. części filmu

Sergiusz Kurczuk
09.08.2018 15:55
Deadpool zabija małego Hitlera w usuniętej scenie z 2. części filmu Fot. materiały promocyjne

Ten fragment wzbudził wśród widzów tak duże kontrowersje, że nie trafił do kinowej wersji „Deadpoola 2”. Czy usunięta scena z małym Hitlerem naprawdę szokuje? 

Deadpool to jeden z najbardziej niepoprawnych superbohaterów - zarówno w komiksach, jak i filmach na ich podstawie. W maju 2018 roku zadebiutowała 2. cześć kinowej wersji przygód wygadanego najemnika. Wystarczyło poczekać kilka miesięcy i w (na razie tylko amerykańskich) sklepach pojawiła się domowa edycja filmu zatytułowana „Deadpool 2: The Super Duper Cut”, w której nie mogło zabraknąć dodatkowych materiałów dla wszystkich fanów antybohatera. Wśród nich znalazły się oczywiście usunięte sceny, w tym słynny już fragment, w którym tytułowy bohater zabija małego Hitlera

„Deadpool 2” - usunięta scena z małym Hitlerem

Tuż po premierze filmu, twórcy wyznali, że początkowo moment uśmiercenia Hitlera miał trafić do kinowej wersji jako jedna ze scen po napisach. Reakcja publiczności była jednak jednoznaczna. Śmierć noworodka, nawet jeżeli jest to przyszły przywódca III Rzeszy, dla większości był nie do przełknięcia. Zdecydowano się więc na usunięcie tego fragmentu. W końcu ujrzał światło dzienne. 

Scena zgadza się z opisem zaserwowanym po premierze „Deadpoola 2”. Wade używa wehikułu czasu Cable'a, by cofnąć się w przeszłość i zapobiec okropieństwom II wojny światowej. Wślizguje się do szpitalnej sali, odnajduje kojec z napisem „Adolf Hitler” i zabiera się do dzieła. Jak widać, nawet takiemu zwyrodnialcowi jak Deadpool mordowanie dzieci nie przychodzi łatwo. Ostatni chwile małego Adolfa zostały ukazane z jego oczu. Być może wcielanie się w skórę zbrodniarza zaniepokoiło widzów, bo scena wpisuje się w inne „kontrowersyjne” żarty Deadpoola. 

Istnieje też dopełnienie tego fragmentu, w którym okazuje się, że Wade jedynie zmienił pieluchę małemu Hitlerowi i zabrał go w przyszłość. Tam zamierza oddać niemowlaka w ręce Cable'a, który słynie z zabijania dzieci.

To nie jedyna skasowana scena, która trafiła do sieci. Możemy zobaczyć jeszcze między innymi wydłużony fragment pobytu w rezydencji X-Men z Colossusem, Negasonic Teenage Warhead i Yukio w rolach głównych. 

Deadpool powróci w kolejnej części swoich przygód. Zasugerowano też, że w przyszłości powstaną spin-offy opowiadające solowe przygody bohaterów znanych z 2. części filmu. Na razie nie zdradzono jednak szczegółów. Nie wiadomo, kiedy „Deadpool 2” na DVD i Blu-ray trafi do Polski. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.