"Death to 2020": Teaser tajemniczego projektu Netflix z gwiazdorską obsadą

08.12.2020 10:50
Samuel L Jackson Netflix Fot. Marvel Studios/Ferrari Press/East News

Netflix krzyczy "Giń, 2020!", zapowiadając specjalne wydarzenie na zakończenie feralnego roku 2020. Za tajemniczy projekt "Death to 2020" odpowiadają twórcy "Black Mirror", zaś w obsadzie znaleźli się m.in. Samuel L. Jackson, Hugh Grant i Joe Keery.

Rok 2020 bez wątpienia zapisze się w historii jako jeden z najgorszych w dziejach świata. Pandemia koronawirusa i spowodowany nią kryzys gospodarczy, pożary w Australii, sytuacja na Białorusi, erupcja rasizmu w Stanach Zjednoczonych, prześladowanie osób LGBT w Polsce, strajki, wybory i klęski żywiołowe... to wszystko miało miejsce w ostatnich 12 miesiącach, i tak nie wyczerpując listy okropieństw, jakie przyniósł 2020 rok. Za podsumowanie feralnego okresu dla Netflix zabrali się twórcy "Black Mirror", jednej z najbardziej gorzkich dystopijnych produkcji, jakie widział świat. Teaser tej wyjątkowej produkcji zapowiada jednak, że będzie to coś zupełnie innego, niż się spodziewamy.

Zobacz także

Netflix zapowiada "Death to 2020"

Netflix już pod koniec 2017 roku przypominał, że "Black Mirror" to żadna dystopijna przyszłość, tylko rzeczywistość, w której żyjemy. Gigant streamingowy w swoim nowym teaserze przyznaje jednak, że tego, co wydarzyło się w 2020 roku nie wymyśliliby nawet twórcy "Czarnego lustra". Duet w składzie Charlie Brooker i Annabel Jones nie zamierza w związku z tym dodawać już niczego od siebie poza "Giń, 2020!", zapowiadanym jako "oryginalne wydarzenie komediowe Netfliksa". Bo kiedy rzeczywistość staje się bardziej przerażająca niż jakakolwiek mroczna wizja twórcy sci-fi, jedynym lekarstwem zdaje się być śmiech.

Polecamy

"Death to 2020" - gwiazdorska obsada produkcji

Powyższy teaser zdradza bardzo niewiele na temat treści nadchodzącej produkcji, ujawnia natomiast obsadę projektu, dając niemałe powody do radości. W tajemniczej produkcji wystąpią: Samuel L. Jackson i Hugh Grant, który o swojej roli w projekcie twórców "Black Mirror" wspomniał już w jednym z ostatnich wywiadów. 

Polecamy

Na ekranie towarzyszyć im będą uwielbiane gwiazdy seriali: Lisa Kudrow (Phoebe z "Przyjaciół"), Joe Keery (Steeve ze "Stranger Things"), Kumail Nanjiani (Dinesh z "Doliny krzemowej"), Cristin Milioti (matka z "Jak poznałem Waszą matkę"), a także Leslie Jones, Tracey UllmanSamson Kayo Diane Morgan

Niezapomniana produkcja o roku, którego naprawdę nie chcemy pamiętać, nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery. Wysnuwając wnioski na podstawie tego, kiedy pojawiały się nowości związane z "Black Mirror" w poprzednich latach, można jedynie przypuszczać, że "Death to 2020" zadebiutuje w ostatnich dniach 2020 roku. 

Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.