Deathstroke z filmu „Młodzi Tytani: Akcja!” przypomina, że Deadpool jest jego kopią

Sergiusz Kurczuk
21.05.2018 12:21
Deadpool i Deathstroke|undefined Fot. foot: materiały promocyjne, kadr z serialu Teen Titans Go!

Premiera filmu „Deadpool 2” to doskonała okazja do przypomnienia, że Wade Wilson został ściągnięty z Deathstroke'a. Nieomieszkali wykorzystać jej twórcy filmu „Młodzi Tytani: Akcja!”. 

W kinach królują filmy o superbohaterach. Pod koniec kwietnia 2018 roku mogliśmy obejrzeć „Avengers: Infinity War”, w połowie maja pojawiła się druga część „Deadpoola”, a już w wakacje  będziemy mogli zobaczyć pełnometrażową wersję animowanych przygód grupy Teen Titans. Zabawny film o nastoletnich herosach DC ma wiele wspólnego z wygadanym najemnikiem, co udowodnił zwiastun. Okazuje się, że obie produkcje łączy nie tylko zwariowane poczucie humoru, ale coś, a raczej ktoś, znacznie ważniejszy - Deathstroke. 

„Młodzi Tytani: Akcja! Film” - Deathstroke kontra Deadpool

Na Twitterze kanadyjskiego oddziału Warner Bros. pojawiło się zabawne wideo z głównym przeciwnikiem Młodych Tytanów w roli głównej. Złoczyńca, nawiązując do sukcesu filmu „Deadpool 2”, wyjaśnia widzom, że wygadany najemnik, to jedynie marna kopia jego postaci. 

Pozwólcie, że powiem wam coś na temat Deadpoola. Ja nazywam się SLADE WILSON, on SLADE WILSON. Mój kostium... rządzi... a jego... to tylko KOPIA. Ja walczę z całą GRUPĄ Młodych Tytanów, on walczy z JEDNYM wkurzonym kolesiem. Jestem o wieeele fajniejszy pod każdym względem. Deadpool może i doczekał się sequela, ale pamiętajcie, że jest tylko zżynką ze mnie! 

Mimo tego, że animowany Deathstroke nie ma zbyt dobrego zdania o postaci konkurencji, zaprasza widzów na drugą część przygód Deadpoola. Ale tylko dlatego, że film o wygadanym najemniku wszedł do kin wcześniej niż „Młodzi Tytani: Akcja!”

Czy Deadpool jest kopią Deathstroke'a?

Podobieństw jest nadzwyczaj dużo. Czy twórcy komiksowego Deadpoola naprawdę postanowili „zainspirować się” postacią z uniwersum DC? Odpowiedź na to pytanie brzmi: tak! Deathstroke z przydomkiem Terminator zadebiutował na łamach komiksów w roku 1980, natomiast Deadpool 11 lat później. Rysownik odpowiedzialny za wygląd postaci, Rob Liefeld, był wielkim fanem komiksu „Teen Titans”, więc stworzył nowego przeciwnika marvelowskich New Mutants na wzór nemezis Młodych Tytanów. Dwoma dodatkowymi postaciami, które inspirowały Liefelda byli Spider-Man i Wolverine - dwaj najpopularniejsi herosi Marvela lat 90., których artysta wówczas nie miał okazji rysować. To jednak żadna nowość w komiksowym światku, bo swego czasu wiele wydawnictw czerpało tego typu inspiracje od konkurencji. 

Deathstroke i Deadpool Fot. foto: okładki komiksów Deathstroke vol. 1 #35 i New Mutants vol. 1 #98

„Młodzi Tytani: Akcja! Film” - kiedy premiera?

Może i filmy oparte na komiksach Marvela są o wiele lepsze od komiksowych produkcji Warner Bros., ale za to animowane przygody bohaterów DC zdecydowanie górują. Fani serialu o Teen Titans z niecierpliwością czekają więc na pełnometrażowy film o tych bohaterach. Produkcja „Młodzi Tytani: Akcja! Film” trafi do kin 22 sierpnia 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.