Dev Patel wcieli się w Davida Copperfielda

Sergiusz Kurczuk
15.02.2018 14:36
Dev Patel wcieli się w Davida Copperfielda Fot. The Weinstein company / See saw/East News

Magia kina nie zna granic i już niebawem gwiazdor filmu „Slumdog. Milioner z ulicy” wcieli się w Davida Copperfielda. 

Charles Dickens to jeden z najwybitniejszych przedstawicieli powieści realistycznej. Jego powieści ukazują w bardzo sugestywny sposób realia XIX-wiecznej Anglii. Jedną z najsłynniejszych pozycji w dorobku pisarza jest „David Copperfield”. To właśnie od głównego bohatera książki Dickensa pochodzi pseudonim jednego z najsłynniejszych iluzjonistów na świecie. Niebawem zobaczymy kinową adaptację powieści.

„David Copperfield” - o czym jest?

Historia opowiada o półsierocie imieniem David. Matka chłopaka żeni się ponownie, jednak ojczym postanawia pozbyć się przybranego syna. Wysyła go do szkoły z internatem, gdzie młody Copperfield. Jest maltretowany przez nauczyciela. Po śmierci matki podejmuje pracę w fabryce, jednak wkrótce trafia do ciotki, która chce, by David został prawnikiem. Chłopak marzy jednak o karierze pisarza i ląduje u doktora Wickfielda i jego córki Agnieszki. Po serii zawiłych zdarzeń (śmierć ukochanej, zdrada przyjaciela, malwersacje finansowe współpracownika doktora) odnajduje szczęście w ramionach Agnieszki. 

„David Copperfield” - Dev Patel w roli głównej

Historia nie brzmi zbyt porywająco, dlatego Hollywood zdecydowało się stworzyć wersję historii, która rozgrywa się współcześnie. Poza tym pojawiły się już dwie wierne adaptacje powieści Dickensa - z 1969 i 1999 roku.

Nową wersję „Davida Copperfielda” przygotuje Armando Innucci - twórca serialu „Figurantka” i reżyser „Śmierci Stalina”. Innucci został, obok Simona Blackwella, współscenarzystą filmu. Stanie też za kamerą jako reżyser. Jak donosi serwis Variety, w główną rolę wcieli się aktor znany z takich produkcji, jak „Slumdog. Milioner z ulicy”, „Życie Pi”, czy „Lion. Droga do domu”. Mowa oczywiście o Devie Patelu, który jest laureatem Oscara.

We wszystkich wyżej wspomnianych filmach Patel grał postacie bardzo podobne do Copperfielda, więc sprawdzi się w tej roli znakomicie. Motyw biednego chłopca, który finalnie radzi sobie z przeciwnościami losu i osiąga sukces, wydaje się łatką, która przylgnęła do aktora, ale należy pamiętać, że wystąpił również w takich filmach, jak „Avatar: Ostatni Władca Wiatru”, „Chappie” oraz serialu „Newsroom”. „David Copperfield” to nie jedyna adaptacja powieści Dickensa, którą ujrzymy w najbliższym czasie. Trwają również prace nad nową wersją „Opowieści wigilijnej”, w którą zaangażowani są Tom Hardy, Ridley Scott i Stephen Knight. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.