Disney chce zmienić nazwę statku Boby Fetta. Obecnie nazywa się "Niewolnik 1"

29.06.2021 12:37
Disney chce zmienić nazwę statku Boby Fetta. Obecnie nazywa się "Niewolnik 1" Fot. Mary Evans Picture Library/East News

Disney postanowił zmienić nazwę statku Slave I, który w wolnym tłumaczeniu na polski możemy rozumieć jako Niewolnik I. Fakt ten nie spodobał się aktorowi, który wcielał się w Bobę Fetta.

Disney zamierza zmienić nazwę statku Boby Fetta?

Aktor Mark Austin jest wyjątkowo niezadowolony z faktu, że Disney postanowił podobno zmienić nazwę statku Boby Fetta. Według raportów, LEGO i Imperium Myszki Miki przygotowało nowe zabawki, w których imię ikonicznego pojazdu ze świata Star Wars zmieniono na "Boba Fett's Starship" zamiast "Slave I".

Polecamy

Szef designu marki LEGO Star Wars Jens Kronvold Frederiksen wypowiedział się na temat sprawy, twierdząc, że:

Wszyscy rezygnują z nazwy Slave I. To prawdopodobnie nie jest coś, co zostanie publicznie wyjawione przez Disneya, ale to definitywnie jest coś, czego firma nie chce już używać.

Każda większa lub mniejsza zmiana w przypadku Star Wars spotka się oczywiście z głośnym przyjęciem ze strony fanów. Jedni twierdzą, że to próba "udobruchania kultury woke", a inni zaś widzą to jako standardowy zabieg marketingowy - w końcu nazwa "Boba Fett's Starship" od razu zdradza nam z kim mamy do czynienia.

Polecamy

Na pewno fanem tej decyzji nie jest Mark Austin, który wcielił się w Bobę Fetta w specjalnej edycji "Nowej nadziei". Jak czytamy na jego Twitterze:

Kiedy chciałem mieć spersonalizowane tablice rejestracyjne, to urząd zabronił mi zmiany nazwy na "Slave1". Okej, to rozumiem. Musiałem spróbować, ale rozumiem. Ale tego idiotyzmu Disneya nie rozumiem i nie kupuje. Nie ma takiej opcji. Kochałem Disneya, kiedy dorastałem. Ale teraz już nie.

Pod tweetem znalazło się sporo odpowiedzi, z których najciekawszą było przytoczenie słów George'a Lucasa z podpisem: "Nawet stwórca mówi, że to Slave 1".

Jeśli jednak Disney cokolwiek pokazał swoimi prawie 10-letnimi rządami nad Star Wars, to fakt, że słowa Lucasa mają raczej w głębokim poważaniu. Bobę Fetta i jego statek zobaczymy w serialu "The Book of Boba Fett", który ma zadebiutować na Disney+ w listopadzie tego roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.