Disney nie chce zniszczyć Netflixa swoją platformą streamingową

Kamil Kacperski
15.02.2018 13:29
Disney nie chce zniszczyć Netflixa swoją platformą streamingową Fot. materiały prasowe

Jak się okazuje, Imperium Myszki Miki nie jest tylko i wyłącznie bezduszną korporacją. Według szefa działu strategii, Netflix nie będzie stanowił dla nich bezpośredniego zagrożenia, dlatego platforma nie powinna wypaść z branży.

Mieszkańcy Los Gatos w stanie Kalifornia mogli usłyszeć głośny dźwięk ulgi dochodzący z biur należących do Netflixa. Okazuje się bowiem, że Disney nie planuje zmiażdżyć konkurencji swoją nadchodzącą platformą streamingową. Według szefa działu strategii firmy, Kevina Mayera, nie zależy im na wypychaniu konkurencji z rynku.

Ba, okazuje się, że sam Mayer jest fanem platformy streamingowej i bardzo szanuje produkt, którym Netflix podbił rynek. W rozmowie z portalem Deadline wyznał, że:

Osobiście bardzo lubię Netflixa. Mają świetny produkt i są nadzwyczajnie dobrzy na rynku. Natomiast to co robimy my... powiem tak - nie staramy się zranić, ani zabić Netflixa.

Co dalej z filmami Disneya na Netflixie?

Zapowiedziano już natomiast, że Disney nie przedłuży umowy z Netflixem dotyczącej swoich filmów. To oznacza, że niedługo platformę opuszczą takie produkcje jak filmy z Marvel Cinematic Universe, Gwiezdne Wojny czy disneyowskie bajki. Marvel potwierdził natomiast, że nadal planuje produkcje seriali przeznaczonych na Netflix. Na razie więc fani Daredevila czy kogokolwiek innego z drużyny Defenders mogą być spokojni.

Czy ktoś jest w stanie zatrzymać machinę Disneya? Po niedawnym zakupieniu studia filmowego 21st Century Fox, firma z Myszką Miki w logo wydaje się być nie do zatrzymania. Jeśli ich platforma streamingowa odniesie sukces, możemy mieć do czynienia z absolutnym monopolem branży rozrywkowej. A to raczej nie działa dobrze na kreatywność twórców. Ani na odbiorców chcących obejrzeć produkcje inne, niż filmy MCU. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.