To najlepszy rok w historii Disneya. Wytwórnia pokonała swój rekord z 2016 roku

01.08.2019 11:54
Disney|undefined Fot. YouTube/Walt Disney Sudios

The Walt Disney Company jest konkurencją samą dla siebie. Wytwórnia pokonała właśnie własny rekord z 2016 roku. 2019 okazał się przełomowy dla Disneya.

The Walt Disney Company to jedna z największych wytwórni filmowych na świecie. W jej skład wchodzi m.in. Marvel Studios. Nic więc dziwnego, że Disney co roku zarabia grube miliony na swoich produkcjach. Ten rok jest jednak przełomowy dla wytwórni. Okazuje się, że Disney pokonał właśnie swój rekord z 2016 roku i tym samym 2019 jest najlepszym rokiem w historii The Walt Disney Company.

Zobacz także: Znamy przyczynę śmierci młodej gwiazdy Disneya

Disney: 2019 rok jest najlepszym rokiem w historii wytwórni

Ostatni rekord Disneya miał miejsce w 2016 roku. Wówczas wytwórnia zarobiła 7,61 mld dolarów. 2019 rok jest jednak przełomowy.

Przeczytaj także

Okazuje się, że w tym roku Disney zarobił już 7,67 mld dolarów. Przyczyniły się do tego oczywiście głośne produkcje wytwórni. Sam film Marvela, "Avengers: Endgame", zarobił dla Disneya 2,79 mld dolarów. Do tego sztandarowe filmy, jak: "Captain Marvel" z zarobkiem 1,1 mld dolarów, "Aladyn", który zgarnął prawie miliard dolarów oraz "Król Lew" i "Toy Story 4", które zarobiły już prawie 900 milionów dolarów. 

Najlepsze jest jednak to, że to jeszcze nie koniec. Przed nami 4 miesiące do końca roku, a Disney zaplanował na nie naprawdę mocne premiery. Spod skrzydeł wytwórni wyjdą: "Czarownica 2", "Kraina lodu II" oraz "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie". 

12 listopada wytwórnia uruchamia również własną platformę streamingową, Disney+. Szacuje się, że będzie to kolejny hit The Walt Disney Company.

Zobacz także: "Król Lew": Jedna scena z filmu nie została stworzona komputerowo. Jest piękna 

Katarzyna Leszczyńska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.