Disney wybrał nową Arielkę. W Małą Syrenkę wcieli się Halle Bailey

04.07.2019 08:52
Halle Bailey|undefined Fot. ROBYN BECK/AFP/East News

Już niedługo ruszą prace nad aktorską wersją "Małej Syrenki". Twórcy aktorskiego remake'u wybrali już aktorkę, która zagra Arielkę. Chodzi o Halle Bailey.

W 2019 roku Disney zaprezentował już aktorskie wersje "Dumbo", "Aladyna", a wielkimi krokami zbliża się premiera remake'u "Króla Lwa". Od jakiegoś czasu wytwórnia planuje odtworzyć inny animowany przebój - "Małą Syrenkę". Twórcy od dawna poszukiwali aktorki, która wcieli się w tytułową postać. Plotkowano, że Arielkę ma zagrać gwiazda nowego "Spider-Mana" Zendaya. Finalnie w castingach wyłoniono jednak inną aktorkę. Podmorską Księżniczką Disneya będzie Halle Bailey.

"Mała Syrenka" - Halle Bailey jako Arielka w aktorskiej wersji filmu

Przedstawiciele Walt Disney Studios potwierdzili informację o angażu Bailey. Młoda aktorka jest znana przede wszystkim dzięki roli w serialu "Grown-ish".

Fani animowanego oryginału z 1989 roku nie muszą się martwić o zdolności muzyczne Bailey, ponieważ swoją karierę zaczynała wraz z siostrą od coverów popowych hitów na YouTube, aż w końcu w 2016 roku wydały własną EP-kę jako Chloe x Halle. W 2018 roku ukazał się ich pierwsza płyta "The Kids Are Alrigh".

Dzięki rozpoznawalności dostrzeżono ją w Hollywood i teraz będzie miała szansę na zaprezentowanie swojego talentu na dużym ekranie.

Reżyserem nadchodzącego filmu jest Rob Marshall. Filmowiec skomentował wybór odtwórczyni głównej roli.

Po obszernych poszukiwaniach to było dla nas oczywiste, że Halle posiada rzadkie połączenie pogody ducha, wielkiego serca, niewinności i ma jeszcze to coś. Plus wspaniale śpiewa. To wszystkie cechy potrzebne do zagrania tej ikonicznej roli.

Bailey to na razie jedyna oficjalnie potwierdzona aktorka, która wystąpi w aktorskiej wersji "Małej Syrenki". Nowych informacji na temat powstającego filmu możemy spodziewać się na dniach. Niedawno pojawiły się informacje, że w złowieszczą Urszulę wcieli się Melissa McCarthy. Okazuje się jednak, że doniesienia nie pokrywają się z prawdą. Bardziej prawdopodobną kandydatką do roli antagonistki jest piosenkarka Lizzo, która rzeczywiście odbyła rozmowy z Disneyem w tej sprawie. Innymi potencjalnymi aktorami, którzy wystąpią w filmie, mają być Jacob Tremblay i Awkwafina.

 

Przeczytaj także

"Mała Syrenka" - kiedy premiera?

Film jest na razie owiany tajemnicą. Nie potwierdzono jeszcze, kiedy trafi do kin. Jedyna informacje na temat premiery "Małej Syrenki" to przybliżona data - początek 2020 roku. Teraz najważniejszym pytaniem jest, kto wcieli się w księcia Eryka.

Zobacz też: Nie tylko "Król Lew" - lista wszystkich aktorskich remake'ów klasycznych bajek Disneya

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.