Disney znalazł aktorów do roli Aladyna i Dżasminy

Kamil Dachnij
17.07.2017 13:22
Disney znalazł aktorów do roli Aladyna i Dżasminy Fot. kadr z filmu

Aktorska wersja słynnej animacji z 1992 roku w końcu zrobiła krok do przodu. Disney znalazł odpowiednich aktorów do zagrania głównych ról. 

Parę dni temu pisaliśmy o dużych problemach castingowych do filmu „Aladyn”. Według różnych doniesień, producenci wraz z reżyserem Guy’em Ritchiem odrzucili ponad dwa tysiące aktorów. Nie powinno dziwić, że Disney podchodzi tak poważnie do swojego nowego projektu, bo gra jest warta świeczki. Ostatnimi czasy studio osiągało ogromne sukcesy finansowe za sprawą swoich aktorskich adaptacji „Księgi dżungli”, „Kopciuszka” oraz przede wszystkim „Pięknej i Bestii”. Stąd znalezienie jak najlepszych kandydatów stało się głównym priorytetem. I w końcu się udało. Podczas targów na D23 ogłoszono obsadę „Aladyna”. W rolę tytułowego bohatera wcieli się Mena Massoud, Dżasminę zagra Naomi Scott, zaś oficjalnie potwierdzono, że Will Smith będzie Dżinem.  

Mena Massound nie posiada wielkiego dorobku, ale Disney od początku miał plan zaangażowania młodego i szerzej nieznanego aktora. Naomi Scott z kolei zdążyła się już pokazać w większych produkcjach filmowych, bo ma na koncie udział w „Marsjaninie” oraz „Power Rangers”. Pozostała nam jeszcze jedna wielka niewiadoma związana z aktorskim „Aladynem”. Mianowicie, kto zagra złoczyńcę Jafara. Od dłuższego czasu krążą plotki o zatrudnieniu Toma Hardy’ego do tej roli, ale wciąż nie pojawiło się nic konkretnego w tym temacie.

Scenariusz do filmu napisał John August, znany ze swoich skryptów do m.in. bardzo udanych filmów Tima Burtona „Frankenweenie” oraz „Dużej ryby”. Bardzo ciekawą kwestią jest za to, jak poradzi sobie z tą produkcją angielski reżyser Guy Ritchie, który jak doskonale wiemy, do tej pory zajmował się przeważnie kinem akcji. Jego ostatni film, „Król Artur: Legenda miecza”, okazał się sporą klapą finansową, więc bez wątpienia twórca ma coś do udowodnienia. Póki co nie ustalono daty premiery „Aladyna”. 

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.