Disney zrealizuje aktorski film o siostrze Królewny Śnieżki. Kto wcieli się w Rose Red?

Natalia Hluzow
25.04.2018 18:13
Królewna śnieżka|undefined Fot. kadr z filmu "Królewna śnieżka i siedmiu krasnoludków"

„Rose Red” ma być kolejnym filmem aktorskim Disneya, odwołującym się do klasycznych animacji studia.

Jak donosi portal Disney Film Facts, trwają pracę nad filmem o Rose Red – postaci z baśni braci Grimm, która w nowej produkcji ma się pojawić jako siostra Królewny Śnieżki. Będzie to kolejna po „Pięknej i bestii”, „Aladynie” i „Dumbo” aktorska wersja słynnej animacji Disneya.

„Rose Red” – spin-off „Królewny Śnieżki”

Historia, która zostanie przedstawiona w filmie „Rose Red”, ma toczyć się po tym, jak w oryginalnej historii Królewna Śnieżka ugryzła zatrute jabłko i zasnęła. Jej siostra, Rose Red, wyrusza więc w podróż z siedmioma krasnoludkami, by złamać klątwę i przywrócić Królewnę Śnieżkę do życia.

Postać Rose Red faktycznie pojawia się wśród baśni braci Grimm i to nawet obok postaci, która w języku angielskim nazywa się Snow White. Opowieść „Snow White i Rose Red” („Śnieżka i Różyczka”) nie ma jednak żadnego związku z Królewną Śnieżką, którą znamy z animacji Disneya, a powyższa historia została stworzona na potrzeby nowego filmu.

Śnieżka i Różyczka Fot. foto: pixabay CC0

Kto zagra Rose Red?

Na stronie Disney Film Facts pojawiła się również informacja, że tytułową rolę ma zagrać Brie Larson. Nie byłaby to jej pierwsza współpraca z Disneyem, gdyż aktorka aktualnie wciela się w Captain Marvel z MCU.

Nad scenariuszem pracowali Justin Merz, Evan Daughery i Kristin Gore. Za produkcję ma odpowiadać Tripp Vinson, producent filmu „Prince Charming”. Data premiery nie jest jeszcze znana.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.