Dlaczego C-3PO trzyma w rękach kuszę na plakacie "Star Wars IX"? Fani wyjaśnili

Kamil Kacperski
06.04.2019 13:11
Star Wars|undefined Fot. materiały prasowe

Do sieci w marcu 2019 roku wyciekł plakat promujący IX epizod "Gwiezdnych wojen". Pojawiły się na nim nowe postacie, ale także Rycerze Ren oraz... C-3PO z kuszą. Skąd wzięło się uzbrojenie w rękach pokojowo usposobionego Threepio?

C-3PO będzie używał kuszy Chewie'ego w nadchodzącym IX epizodzie "Gwiezdnych wojen" - taki wniosek możemy wysnuć po obejrzeniu plakatu produkcji, który wyciekł niedawno do sieci. I chociaż Mark Hamill nazwał obrazek "fake newsem", to materiał wygląda na tyle prawdziwie, że fani zaczęli snuć teorie dotyczące tego, w jaki sposób C-3PO zdobył broń Wookie'ego. Uważajcie, bo dalsza część artykułu może zawierać spoilery dotyczące "Gwiezdnych wojen IX".

Dlaczego C-3PO będzie miał broń w Star Wars IX?

Portal Making Star Wars donosi, że 3PO będzie miał znacznie większą rolę w IX części, niż w jakiejkolwiek poprzedniej. Według portalu, jego pamięć zostanie przetransportowana do R2-D2, co spowoduje "wiele humorystycznych sytuacji". Następnie Ruch Oporu/Rebelianci wprowadzą do Threepio pamięć droida-wojownika, co tłumaczy obecność kuszy w rękach robota na plakacie IX epizodu "Gwiezdnych wojen". Wiemy, że Rey, Leia i spółka potrzebują pomocy z każdej strony, więc przysposobienie 3PO do roli wojownika wydaje się być jednym z ostatecznych ruchów podjętych przez Rebelię. 

Po sieci od dawna krążą plotki twierdzące, że "Star Wars IX" zabiorą nas na zimową planetę, na której znajduje się ogromna fabryka droidów (jedną z nich widzieliśmy w "Ataku Klonów"). Udaje się tam główna obsada, która najprawdopodobniej będzie chciała użyć pamięć droida-wojownika do przejęcia znajdujących się w placówce robotów. Tam mamy również poznać nowego droida, który szybko zaprzyjaźni się z BB-8. Niestety sprawy szybko wymykają się spod kontroli bohaterów, którym pomaga nieznajoma postać ubrana w "elegancki, złoty strój z fioletowymi elementami i hełmem w kształcie kasku rowerowego dla Olimpijczyków".

Przeczytaj także

Opis bohaterki pasuje do wcześniejszych doniesień dotyczących Zorri, którą zagra Keri Russel. Postać widzimy nawet na plakacie (jest po prawej stronie materiału), podobnie zresztą jak wspomnianego droida. Making Star Wars twierdzi, że robot jest mocno powiązany z Zorri. Wciąż jednak są to jedynie niepotwierdzone plotki.

Star Wars IX - data premiery

Już w dniach od 11 do 14 kwietnia 2019 roku odbędzie się Star Wars Celebration, czyli prawdziwe święto dla fanów kosmicznej sagi o Skywalkerach. Spekuluje się, że właśnie wtedy poznamy oficjalny tytuł IX epizodu "Gwiezdnych wojen", a sam Disney opublikuje pierwszy zwiastun filmu J.J.'a Abramsa. "Star Wars IX" trafi do kin w grudniu 2019 roku. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.