Dlaczego Captain Marvel nie pojawiła się w „Avengers: Infinity War”?

Sergiusz Kurczuk
08.05.2018 15:20
Captain Marvel w Avengers: Infinity War|undefined Fot. materiały promocyjne

Fani MCU mieli nadzieję, że w 3. części „Avengers” zobaczą Captain Marvel. Reżyserzy filmu wytłumaczyli, czemu zabrakło bohaterki. 

Na premierę „Avengers: Infinity War” czekali wszyscy miłośnicy filmów od Marvel Studios. W końcu produkcja w reżyserii braci Russo to największe przedsięwzięcie studia, w którym pojawiają się prawie wszyscy herosi zaprezentowani w ciągu 10 lat istnienia MCU. Od jakiegoś czasu szefowie Marvel Studios zapowiadają pierwszy solowy film o superbohaterce. Mowa o „Captain Marvel” z Brie Larson w roli tytułowej. Dopiero co, pojawiły się kolejne zdjęcia z planu produkcji, ale fani łudzili się, że bohaterka wystąpi w „Avengers: Infinity War”. Co prawda pojawia się, ale tylko symbolicznie. Na Captain Marvel w pełnej krasie musimy poczekać do marca 2019 roku, kiedy zobaczymy ją w akcji na ekranie kin. Reżyserzy postanowili wyjaśnić, czemu Carol Danvers nie pojawiła się w 3. części „Avengers”. 

Captain Marvel - dlaczego nie pojawiła się w „Avengers: Infinity War”?

Joe i Anthoy Russo wystąpili jako goście w podcaście Happy Sad Confused. Zostali zapytani, czemu Captain Marvel nie wzięła udziału w walce o Kamienie Nieskończoności. Okazuje się, że filmowcy woleli zachować postać na później. Reżyserzy chcieli, żeby zakończenie ich filmu było bardzo mocne. Wprowadzenie Captain Marvel, zapowiedzianej w scenie po napisach, zburzyłoby równowagę, którą budowali Russo. Anthony Russo wyznał, że niebawem bohaterka będzie stałym elementem MCU.

Od tej pory będzie częścią MCU. Częścią obietnicy idącej za tymi produkcjami jest fakt, że są prostą drogą do kolejnych filmów. 

Słowa filmowca potwierdzają wiadomości, że Carol Danvers tuż po debiucie w solowym filmie, pojawi się w 4. części „Avengers”. Captain Marvel to nie jedyna postać, której brakowało w „Avengers: Infinity War”. Losy niektórych postaci są znane. Na odpowiedź, gdzie podziewa się reszta bohaterów, znajdziemy zapewne w kolejnych produkcjach

Anthony i Joe Russo Fot. foto: Everett Collection/EastNews

„Avengers 4” - czy w filmie pojawi się Adam Warlock?

Czytelników komiksów, którzy są jednocześnie fanami filmów opartych na papierowym pierwowzorze, nurtuje też inna kwestia. Co z zapowiedzianym w końcówce „Strażników Galaktyki 2” Adamem Warlockiem? W końcu w większości starć z Thanosem ten bohater odgrywał bardzo ważną rolę w komiksowych przygodach superbohaterów. Okazuje się, że na Warlocka nie ma co liczyć. Reżyserzy opowiedzieli o tym w rozmowie z portalem ComicBook. 

15 Fot. foto: kadr z komiksu Warlock vol. 1 #15

Tak, [Adam Warlock] nie pojawi się w naszych historiach. Wiesz, naszą pracą, jak mówiliśmy już milion razy, jest opowiedzieć historię Marvel Cinematic Universe, nie bezpośrednio adaptować komiksy, tylko dlatego, że jesteśmy ich fanami. Nie interesuje mnie, jako reżysera opowiadania historii, która została już opowiedziana, albo oglądania opowieści, która została już pokazana. Jeśli znam wszystkie wydarzenia w historii, które się wydarzą, jaki jest sens oglądania filmu? Chcemy zaskoczyć publiczność i kontynuować historię rozpoczętą „Iron Manem” [...] dekadę temu. 

Nie oznacza to jednak, że Warlock nie wystąpi w MCU. James Gunn zapowiedział, że zobaczymy tego herosa w „Strażnikach Galaktyki 3”. Wygląda więc na to, że Captain Marvel będzie jedyną osobą, która przyjdzie na pomoc pozostałym przy życiu Avengerom. Jej genezę zobaczymy już 8 marca 2019 roku. Heroina powróci we wciąż niezatytułowanej 4. części „Avengers”, której premiera zaplanowana została na 3 maja 2019 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.