Dlaczego Joss Whedon zakończył współpracę z Marvelem?

Robert Skowronski
04.01.2016 17:06
|center Fot. LFI/Photoshot/REPORTER/East News

Reżyser o swoim wypaleniu związanym z pracą z Marvelem mówił już niedługo po premierze „Avengers: Czas Ultrona”. Teraz twórca oficjalnie ogłosił swoją rezygnację z kręcenia kina superbohaterskiego.

Joss Whedon odniósł swoim pierwszym filmem o grupie herosów z 2012 roku ogromny sukces komercyjny, ale również krytyka była mu przychylna. Przez kolejne lata, nim nakręcił kontynuację, pełnił obowiązki konsultanta kreatywnego przy każdym filmie rozgrywającym się w uniwersum Marvela, a także reżyserował odcinki „Agentów T.A.R.C.Z.Y.”.

Reżyser miło wspomina prace związane z adaptacjami komiksów, ale podkreśla, że jest to już zamknięty etap i pora zabrać się za odkrywanie nowych filmowych terytoriów:

Przez pięć lat pracowałem albo przy „Avengers” albo przy „Agentach T.A.R.C.Z.Y.”. Wręczono mi prawdziwy dar - dano mi setki milionów dolarów i powiedziano, że mogę robić co chcę. To coś unikatowego i byłem bardzo szczęśliwy. Jednak jest dla mnie ważne nie tylko to, żeby zrobić coś własnego i mniejszego, ale też stworzenie nowych wyzwań dla siebie samego, bo w końcu zacznę się powtarzać.

Joss Whedon dodał, że nie chodzi o to, że popadł z Marvelem w jakiekolwiek nieporozumienia. Dopadało go już po prostu znużenie:

Zrobiłem sobie totalną przerwę nie z powodu konfliktu, ale z powodu tego, że dłużej tak nie mogłem. Jeśli dalej bym to robił, musiałbym być tam codziennie. Nie robiłbym nic innego, ponieważ oni pracują nad naprawdę dużą ilością filmów na raz.

Pełny zapis rozmowy z reżyserem znajdziecie poniżej:

Kto zatem zajmie się nakręceniem trzeciej odsłony przygód grupy Avengers? Niektórzy twierdzili wcześniej, że tą osobą może być James Gunn, który ma na swoim koncie m.in. „Strażników Galaktyki”. Jego kontrakt opiewa na dwa filmy, a spytany o to jaki będzie drugi z tych tytułów, odpowiedział wymijająco:

W mojej umowie jest zapis o kolejnym filmie Marvela, bez wskazania, o jaki konkretnie chodzi.

Kevin Feige, dyrektor Marvel Studios, zaprzeczył plotkom dotyczącym Jamesa Gunna i tego, że miałby on wyreżyserować „Avengers 3”. Studio ostatecznie wybrało braci Anthony'ego i Joe Russo.

Jak myślicie nad czym będzie teraz pracować Joss Whedon?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.