Dlaczego Kapitan Ameryka przeklina w "Avengers: Endgame"?

01.08.2019 13:37
Dlaczego Kapitan Ameryka przeklina w "Avengers: Endgame"? Fot. kadr z filmu "Avengers: Age of Ultron"

Pod koniec lipca 2019 roku do sprzedaży cyfrowej trafił film "Avengers: Endgame". W wersji domowej film doczekał się wielu dodatków specjalnych. Wśród nich znalazł się m.in. cały film z komentarzem jego twórców. 

Wśród tematów poruszonych przez twórców "Avengers: Endgame" pojawiła się m.in. kwestia dotycząca... języka używanego przez Kapitana Amerykę. Postać, która w "Age of Ultron" poprosiła Tony'ego Starka o to, by nie przeklinał, tym razem ma najwięcej "brzydkich słów" na koncie. Podczas kolejnego seansu zauważyli to bracia Russo oraz scenarzyści Stephen McFeely i Christopher Markus. Panowie odnieśli się do tej sprawy.

Dlaczego Kapitan Ameryka przeklina w Avengers: Endgame

Panowie mniej więcej w połowie filmu zauważyli, że wersja Kapitana z przyszłości przeklina dużo częściej, niż w poprzednich filmach. Na szczęście twórcy szybko znaleźli całkiem rozsądne wytłumaczenie dla takiego stanu rzeczy - bohater zdążył przejść przez naprawdę dużo złych przeżyć:

- (Joe Russo) Zauważyliście, że Kapitan z 2023 roku przeklina dużo częściej, niż ten stary Kapitan? 

- (Stephen McFeely) Faktycznie, masz rację. Nie zwróciłem na to uwagi podczas nagrań. 

- (Joe Russo) Cóż. W sumie niedziwne - gość przeszedł przez piekło.

Przeczytaj także

Kapitan zdołał obudzić się 70 lat po "swojej śmierci", przeżyć dwa najazdy kosmitów na swoją planetę, powstrzymał Hydrę, która chciała zamordować miliony osób na całym świecie, a potem działał przez kilka lat pod ziemią, ponieważ stał się poszukiwanym zbrodniarzem wojennym. Powiedzieć, że "przeszedł przez piekło", to prawie jak nie powiedzieć nic. Możemy się jedynie cieszyć, że w trakcie filmu Kapitan Ameryka otrzymał zasłużone szczęśliwe zakończenie, a jego tarcza trafiła do kompetentnych rąk Falcona. 

Wydaje się, że "Avengers: Endgame" było ostatnią przygodą Kapitana Ameryki w MCU. Tak jak wspomnieliśmy - bohater dostał bardzo ładne zwieńczenie swojej historii, więc nie ma potrzeby na siłę wyciskać z niego ostatnich soków. Film zadebiutował w kinach 25 kwietnia 2019 roku, stał się najlepiej zarabiającą produkcją w historii kinematografii i obecnie jest dostępny w sprzedaży cyfrowej. 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.