Dlaczego Patryk Vega zmienił nazwisko? Odpowiada na to fragment "Niewidzialnej wojny" [WIDEO]

16.09.2022 13:26
Dlaczego Patryk Vega zmienił nazwisko? Odpowiada na to fragment "Niewidzialnej wojny" [WIDEO] Fot. materiały prasowe/Kino Świat

Już niebawem w kinach zadebiutuje autobiograficzny film Patryka Vegi o tytule "Niewidzialna wojna". Reżyser zasypuje nas nowymi zwiastunami i klipami z produkcji, w których dowiadujemy się ciekawostek na temat jego życia.

Niewidzialna wojna - dlaczego Patryk Vega zmienił nazwisko?

Marilyn Monroe, Vin Diesel, Pola Negri, czy Violetta Villas to zaledwie kilkoro artystów, którzy podczas swojej kariery korzystali z pseudonimów. Patryk Vega należy oczywiście do tego grona, chociaż łatwo nie było - jak słyszymy bowiem we fragmencie jego nowego filmu "Niewidzialna wojna", pani z urzędu mówiła mu, że w Polsce nie można korzystać z nazwisk na litery "V", "Y" i "X".

Polecamy

Przy okazji z fragmentu dowiadujemy się również, że reżyser miał poważny problem z alkoholem. Spodziewamy się, że temat zostanie nieco bardziej pociągnięty w finalnej wersji produkcji. Na razie możecie zobaczyć nowy klip z "Niewidzialnej wojny":

Jak dowiadujemy się natomiast z informacji prasowej od dystrybutorów, Vega przed zmianą nazwiska nazywał się Krzemieniecki (co tajemnicą raczej nie jest). Ciekawostką jest natomiast fakt, że to też jest zmienione nazwisko - ojciec Vegi nazywał się Kwoka, ale postanowił je zmienić na takie, które brzmiało "szlachecko" i stąd wzięło się Krzemieniecki.

Polecamy

A skąd ten Vega? Reżyser przed laty opowiadał, że inspirował się Wegą, czyli najjaśniejszą gwiazdą w gwiazdozbiorze Lutni, piątą co do jasności gwiazdą nocnego nieba. Ale umówmy się - prawdą jest to, że twórca obejrzał "Pulp Fiction" Quentina Tarantino i zajarał się Vincentem Vegą (John Travolta), jednym z głównych bohaterów słynnej produkcji.

Cóż więcej możemy dodać? Ano tyle, że więcej takich ciekawostek, smaczków i anegdotek dowiecie się 30 września 2022 roku, kiedy to film "Niewidzialna wojna" trafi do kin.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.