Dlaczego Will Smith odmówił zagrania w „Django”?

Robert Skowronski
24.11.2015 13:55
Dlaczego Will Smith odmówił zagrania w „Django”? Fot. materiały prasowe

Quentinowi Tarantino podobno się nie odmawia, jednak Will Smith był na tyle niepokorny, że to zrobił odrzucając propozycję zagrania w „Django”. Dlaczego to zrobił?

To właśnie znany m.in. z filmu „Jestem legendą” aktor, był pierwszym wyborem twórcy „Pulp Fiction” przy kompletowaniu obsady do swojego pierwszego spaghetti westernu. Ostatecznie postawiono na Jamiego Foxxa.

Początkowo Will Smith swoją decyzję argumentował tym, że bał się skazić swój dotychczasowy image. Obecnie łatwo jest podważyć ten powód biorąc pod uwagę to, że aktor wystąpił jako superzłoczyńca w filmie „Suicide Squad”. Twierdził także, że tak naprawdę pierwsze skrzypce w dziele Tarantino gra bohater Christophera Waltza, nie zaś tytułowy Django - to również miało odrzucić Smitha.

Teraz aktor podzielił się prawdziwymi powodami, ze względu na które, odrzucił propozycję reżysera:

Chodziło o kreatywny kierunek tej historii. Dla mnie była ona idealna - gość uczy się zabijać, żeby odzyskać swoją żonę, którą uczyniono niewolnicą. Perfekcyjny pomysł. Bardzo chciałem zrobić ten film, ale czułem, że musi to być historia miłosna, a nie kino zemsty. Nie możemy patrzeć na to, co się wydarzyło w Paryżu i chcieć kogoś za to za*ebać. Przemoc rodzi przemoc. Nie potrafiłem jej połączyć z byciem odpowiedzią - nią powinna być miłość.

Z takim nastawieniem nic dziwnego, że Quentin Tarantino i Will Smith nie znaleźli wspólnego języka. Twórca „Wściekłych psów” co prawda nie stroni od swoistych love story w swoich dziełach, ale wypełnione są one nie bukietami kwiatów i romantyczną atmosferą, a wszelkiego rodzaju bronią i przemocą.

Cóż, być może jeszcze kiedyś panowie połączą ze sobą siły na planie filmowym. Choć czasu na to jest coraz mniej, gdyż Tarantino twierdzi, że ma zamiar zamknąć swoją filmografię na 10 dziełach, a już w styczniu 2016 roku do polskich kin trafi jego ósmy obraz - „Nienawistna ósemka”.

Sądzicie, że to dobrze, że Will Smith nie zagrał w „Django”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.