Dlaczego Zac Efron został wybrany do roli Teda Bundy'ego? Reżyser filmu o seryjnym mordercy odpowiedział na to pytanie

Sergiusz Kurczuk
08.02.2019 13:53
Zac Efron (Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile)|undefined Fot. kadr z filmu Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Reżyser filmu "Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile" wybrał do roli Teda Bundy'ego Zaca Efrona? Skąd pomysł, że aktor kojarzony głównie z produkcjami dla nastolatek sprawdzi się jako jeden z najsłynniejszych seryjnych morderców?

Zac Efron to aktor znany głównie z takich filmów jak "High School Musical", "Baywatch. Słoneczny patrol" czy "Co ty wiesz o swoim dziadku?". Kiedy podano informację, że gwiazdor słynący z lekkich komedii dla młodzieży wcieli się w Teda Bundy'ego, nie wszyscy byli przekonani do jego angażu. Jednak zwiastun produkcji pod tytułem "Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile" zapowiada się bardzo interesująco i rzuca nowe światło na Efrona. Reżyser Joe Berlinger zdradził, dlaczego wybór padł akurat na tego aktora.

Przeczytaj także

"Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile" - dlaczego akurat Zac Efron wcielił się w Teda Bundy'ego?

Historia ukazana w filmie Berlingera skupia się na najbardziej znanym wycinku z życia słynnego seryjnego mordercy. Całość zostanie jednak opowiedziana z punktu widzenia byłej narzeczonej Bundy'ego - Elizabeth Kloepfer, w którą wcieliła się Lily Collins. Portal TMZ rozmawiał z reżyserem "Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile" i zapytał, dlaczego zdecydowano się akurat na angaż Zaca Efrona.

Po pierwsze, nigdy nie zatrudniłbym Zaca do tej roli, gdyby nie był fantastycznym aktorem. Wszystkie pierwsze recenzje wspomniały, że film, który zmieni jego karierę. Z aktorskiego punktu widzenia on na to zasługuje. Ale poza tym Bundy posługiwał się zwodzeniem swoich ofiar, ponieważ był dobrze wyglądający i czarujący. Więc kto niby miałby oddać charakter dynamiki tej postaci?

Reżyser postanowił więc wydobyć talent Efrona, a przy okazji zauważył podobieństwo aktora do głównego bohatera "Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile". Nie chodzi jedynie o wygląd Efrona, który z urody przypomina Bundy'ego, ale również jego wrodzony czar i charyzmę, którymi odznaczał się kryminalista. Bundy w ciągu swojej przestępczej działalności zamordował 30 kobiet. Zbrodni dokonał w latach 1974-78. Calikiem prawdopodobne, że jest sprawcą o wiele większej ilości morderstw. Został skazany na krzesło elektryczne. Wyrok wykonano w 1989 roku.

"Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile" - kiedy premiera?

Światowa premiera "Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile" odbyła się w styczniu 2019 roku na Sundance Film Festival. W Stanach tytuł trafi na platformę Netflix. W Polsce wyłączne prawa do wyświetlania filmu ma firma Best Film, co oznacza, że produkcja z Efronem w roli głównej trafi do kin. Na razie nie podano jeszcze daty premiery i polskiego tytułu historii o Tedzie Bundym. Oprócz Efrona i Collins na ekranie pojawią się między innymi John Malkovich, Haley Joel Osment oraz James Hetfield z zespołu Metallica.

>>Zobacz też: Jak rola seryjnego mordercy wpłynęła na życie Zaca Efrona?<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.