"Doctor Strange 2" - czy w filmie zadebiutuje nowy Iron Man? Może go zagrać... Tom Cruise

18.02.2022 16:06
"Doctor Strange 2" - czy w filmie zadebiutuje nowy Iron Man? Może go zagrać... Tom Cruise Fot. Rex Features/East News

Czy w filmie "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" pojawi się Tom Cruise w roli Iron Mana z innego wymiaru? Fani odchodzą od zmysłów po premierze nowego zwiastuna produkcji.

Doctor Strange 2 - czy w filmie pojawi się Tom Cruise?

Multiwersum w MCU rozhulało się na całego, więc twórcy mają możliwość wcielania w życie najbardziej szalonych, zaskakujących i radujących widzów scenariuszy, czego przykładem może być fabuła filmu "Spider-Man: No Way Home", która była swego rodzaju złożeniem hołdu poprzednim seriom o pajęczym herosie. To jednak ma być dopiero początek łączenia przyszłości z przeszłością i scenariuszy typu: "a co by było, gdyby...?".

Polecamy

Jednym z takich scenariuszy jest fakt, że rola Iron Mana pierwotnie miała trafić właśnie do wspomnianego wyżej Toma Cruise'a. Tak się jednak nie stało i w wyniku zawirowań wokół filmu, swoją karierę odbudował Robert Downey Jr., który obecnie jest niemalże synonimiczny z postacią Człowieka w żelaznej zbroi. Wielu fanów spekuluje jednak, że Cruise jednak doczeka się występu w roli Tony'ego Starka, a nastąpi to właśnie w nadchodzącym filmie "Doctor Strange in the Multiverse of Madness". 

Nowy zwiastun zaprezentowany podczas Super Bowl 2022 zasugerował, że w nowych przygodach Doktora Strange'a poznamy kolejne postacie pochodzące z alternatywnych światów, w tym Charlesa Xaviera - lidera X-Men, którego ponownie miał zagrać Patrick Stewart. Według domysłów miałby być członkiem grupy Illuminati, w skład której może wchodzić Tony Stark z innego wymiaru.

Polecamy

W zwiastunie pojawia się postać, która na pierwszy rzut oka nieco przypomina Iron Mana. Według domysłów fanów, ta wersja "bohatera" to złowieszczy Tony Stark, znany w komiksach Marvela jako Superior Iron Man.

Analiza fragmentu sceny, w której pojawia się tajemnicza postać, prowadzi również do innych możliwości. Osobę otacza poświata, która do złudzenia przypomina energię pojawiającą się wokół Kapitan Marvel. Są więc też zdania, że w zapowiedzi nie widzimy wcale nowego Iron Mana, a alternatywną wersję kosmicznej bohaterki, którą jest Monica Rambeau grana przez Teyonah Parris.

Wszystko dowiemy się 6 maja 2022 roku, kiedy to film "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" w reżyserii Sama Raimiego ma trafić do kin. W produkcji wystąpią Benedict Cumberbatch, Elizabeth Olsen, Benedict Wong, Rachel McAdams, Chiwetel Ejiofor oraz Xochitl Gomez, która wcieli się w Amerikę Chavez.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.