Doctor Strange odkrywa nowe wymiary w 1. zwiastunie

Robert Skowronski
13.04.2016 11:58
Doctor Strange odkrywa nowe wymiary w 1. zwiastunie Fot. kadr z wideo

Kinowe uniwersum Marvela stało się właśnie dużo bardziej magiczne. To za sprawą pierwszego trailera filmu „Doctor Strange” z Benedictem Cumberbatchem w roli głównej.

Obraz, który trafi na nasze ekrany 4 listopada 2016 roku został oparty na komiksie autorstwa Stana Lee oraz Steve’a Ditko, który debiutował w 1963 roku. Bohater to były neurochirurg. Uległ on wypadkowi samochodowemu, w skutek którego stracił częściowo władzę w rękach. Szukając sposobu na powrót do pełni sił wybiera się w daleką podróż w Himalaje. Ostatecznie staje się uczniem Przedwiecznego (Tilda Swinton) i zdobywa wiedzę z zakresu magii, a także dowiaduje się o istnieniu innych wymiarów.

Zdjęcia do filmu Scotta Derricksona zakończyły się zaledwie na początku kwietnia 2016 roku, a były one realizowane m.in. w Londynie. Udało się już jednak zmontować pierwszą zapowiedź dzieła. Oprócz Cumberbatcha i Swinton na ekranie zobaczymy także Chiwetela Ejiofora jako Barona Mordo, Rachel McAdams, Michaela Stuhlbarga, Scotta Adkinsa, Madsa Mikkelsena, który zagra wroga Strange'a, oraz Benedicta Wonga mający się wcielić w... Wonga, czyli pomocnika głównego bohatera.

Zobaczcie pierwszy zwiastun filmu „Doctor Strange”:

Doctor Strange znakomicie wpisywał się w klimat lat 60. XX wieku. Oddawał atmosferę panującą wokół ruchu hipisowskiego i popularnej filozofii New Age. Stan Lee tworzył scenariusze, w których można było doszukać się inspiracji dalekim wschodem i metafizyką. Uzupełnieniem tego były kolorowe rysunki Steve’a Ditko kojarzące się z narkotycznymi odlotami.

Benedict Cumberbatch na dany moment nie może zbyt wiele powiedzieć o swojej roli. Aktor zdradził jedynie, że jest bardzo podekscytowany swoim występem w filmie:

Jak Wam się podoba zwiastun „Doctora Strange'a”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.