"Doktor Sen": Jak Stephen King i odtwórca Danny'ego Torrance'a zareagowali na zwiastun kontynuacji "Lśnienia"?

17.06.2019 14:01
Ewan McGregor (Doktor Sen)|undefined Fot. kadr z filmu Doktor Sen

Do sieci trafił pierwszy zwiastun horroru "Doktor Sen" - kontynuacji "Lśnienia". Pisarz Stephen King i aktor wcielający się w Danny'ego Torrance'a skomentowali trailer.

Twórcy filmu "Doktor Sen" w końcu zaprezentowali fanom horrorów pierwszy zwiastun nadchodzącego sequela "Lśnienia". Reżyser Mike Flanagan potwierdził, że akcja jego filmu rozgrywa się w tym samym kinowym uniwersum, co "Lśnienie" Stanleya Kubricka. Z tego powodu w filmie zobaczymy wiele bezpośrednich nawiązań do głośnego filmu z Jackiem Nicholsonem z 1980 roku. "Doktor Sen" opowiada o dorosłym już Dannym - synu Jacka Torrance'a. Aktor, który grał chłopca jako dziecko, skomentował zwiastun horroru. Swoją opinię wyraził również pisarz Stephen King - autor "Lśnienia" i jego kontynuacji.

"Doktor Sen" - Danny Lloyd i Stephen King skomentowali zwiastun

Któż nie pamięta słynnej sceny, w której mały Danny Torrance jedzie na rowerku korytarzami hotelu Panorama. Flanagan postanowił odtworzyć w swoim filmie niektóre sceny ze "Lśnienia", między innymi ten fragment.

Danny Lloyd zasłynął rolą chłopca, w którego dorosłą wersję w "Doktorze Śnie" wcielił się Ewan McGregor. Lloyd w dorosłym życiu nie został aktorem i raczej nie udziela się publicznie, jednak dziennikarzom The Hollywood Reporter udało się do niego dotrzeć i zapytać o komentarz dotyczący zwiastuna nadchodzącego filmu.

Byłem zaskoczony. Wygląda naprawdę dobrze. Byłem ciekawy, czy będzie tam jakieś odniesienie zarówno do Stephena Kinga jak i Stanelya Kubricka. Wygląda na to, że znaleźli sposób, by uhonorować ich obu.

Lloyd wyznał też, że nie może doczekać się premiery filmu. Bohater Lloyda w "Doktorze Śnie" jest mężczyzna po 40-tce, który wykorzystuje swoje nadprzyrodzone moce do pomagania umierającym ludziom. Wkrótce spotyka dziewczynkę, która ma podobne zdolności i prosi głównego bohatera o pomoc w ucieczce przed tajemniczą organizacją. Prawdziwy Węzeł chwyta nieprzeciętne dzieci, by za ich pomocą odkryć sposób na nieśmiertelność.

Lloyd nie jest jedyną osobą, związaną ze "Lśnieniem", która skomentowała pierwszy zwiastun. Swoje zdanie o materiale promocyjnym wyraził również mistrz literatury grozy i autor książki na podstawie której powstał "Doktor Sen". Stephen King zamieścił swoje przemyślenia na Twitterze.

Ten film rozwali wam głowy. Jeśli jeszcze coś wam zostanie po "To: Rozdział 2".

Dla Kinga to kolejny dobry rok, ponieważ oprócz premiery filmu "Doktor Sen" do kin trafi 2 część adaptacji powieści "To". Premiera filmu o strasznym klaunie odbędzie się przed debiutem kontynuacji "Lśnienia". "To: Rozdział 2" będziemy mogli oglądać od 6 września 2019 roku. W maju wypuszczono natomiast nową wersję "Smętarza dla zwierzaków".

Przeczytaj także

"Doktor Sen" - kiedy premiera?

Oprócz McGregora w filmie wystąpili Kyliegh Curran. Rebecca Ferguson, Bruce Greenwood, Carel Struycken, Zahn McClarnon, Emily Alyn Lind i Jocelin Donahue. Film trafi do kin już 29 listopada 2019 roku.

Zobacz też: Top 10: Najlepsze ekranizacje książek Stephena Kinga

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.