"Doktor Strange 2" - w filmie miał się podobno pojawić Deadpool. Czemu tak się nie stało?

13.05.2022 13:39
"Doktor Strange 2" - w filmie miał się podobno pojawić Deadpool. Czemu tak się nie stało? Fot. Capital Pictures/EAST NEWS

Scenarzysta filmu "Doktor Strange w multiwersum obłędu" opowiedział niedawno o procesie doboru gościnnych występów innych gwiazd filmów Marvela. Kto mógł się pojawić w filmie?

Doktor Strange 2 - w filmie miał zadebiutować Deadpool

Michael Waldron, czyli scenarzysta "Doktora Strange w multiwersum obłędu" potwierdził niedawno, że Deadpool faktycznie był brany pod uwagę do roli w najnowszym filmie Marvela. To miał być jednocześnie jego debiut w MCU.

Polecamy

Jak pewnie doskonale pamiętacie, przed premierą "Doktora Strange'a 2" w sieci wrzało od plotek i spekulacji na temat występów gościnnych w tym filmie - w końcu tematyka skakania po różnych wymiarach pasowała wręcz idealnie do tego, by wprowadzić do MCU postaci wcześniej zarezerwowane tylko dla produkcji od 20th Century Fox. W tym oczywiście mowa o X-Men i Fantastycznej czwórce.

Dlatego też w filmie pojawili się Patrick Stewart jako Profesor X, a także John Krasinski w roli Reeda Richardsa, który tym samym zadebiutował w MCU jako nowy bohater oraz Anson Mount w roli Black Bolta. Waldron potwierdził jednak, że nie były to jedyne postaci brane pod uwagę w nowej produkcji.

Polecamy

W rozmowie z Comicbook.com, Waldron wyjawił, że przez moment byli przekonani, że Ryan Reynolds jako Deadpool pojawi się w ich filmie. Potem zmienili jednak zdanie: 

Tak, gadaliśmy o tym... Gadaliśmy chyba o wszystkich możliwych postaciach. Byłoby głupio, jakbyśmy nie przedyskutowali sprawy o Deadpoolu. Ale summa summarum nie czuliśmy się za bardzo na siłach... W sensie - nie byliśmy dobrym miejscem dla Ryana. Ale tak, oczywiście o tym rozmawialiśmy.

Film "Doktor Strange w multiwersum obłędu" zadebiutował w kinach już 6 maja 2022 roku. W rolach głównych pojawiąją się Benedict Cumberbatch, Elizabeth Olsen, Benedict Wong, Rachel McAdams, Chiwetel Ejiofor oraz Xochitl Gomez. Reżyserem produkcji jest Sam Raimi.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.