"Doktor Strange 2" - w filmie miał się podobno pojawić Deadpool. Czemu tak się nie stało?

13.05.2022 13:39
"Doktor Strange 2" - w filmie miał się podobno pojawić Deadpool. Czemu tak się nie stało? Fot. Capital Pictures/EAST NEWS

Scenarzysta filmu "Doktor Strange w multiwersum obłędu" opowiedział niedawno o procesie doboru gościnnych występów innych gwiazd filmów Marvela. Kto mógł się pojawić w filmie?

Doktor Strange 2 - w filmie miał zadebiutować Deadpool

Michael Waldron, czyli scenarzysta "Doktora Strange w multiwersum obłędu" potwierdził niedawno, że Deadpool faktycznie był brany pod uwagę do roli w najnowszym filmie Marvela. To miał być jednocześnie jego debiut w MCU.

Polecamy

Jak pewnie doskonale pamiętacie, przed premierą "Doktora Strange'a 2" w sieci wrzało od plotek i spekulacji na temat występów gościnnych w tym filmie - w końcu tematyka skakania po różnych wymiarach pasowała wręcz idealnie do tego, by wprowadzić do MCU postaci wcześniej zarezerwowane tylko dla produkcji od 20th Century Fox. W tym oczywiście mowa o X-Men i Fantastycznej czwórce.

Dlatego też w filmie pojawili się Patrick Stewart jako Profesor X, a także John Krasinski w roli Reeda Richardsa, który tym samym zadebiutował w MCU jako nowy bohater oraz Anson Mount w roli Black Bolta. Waldron potwierdził jednak, że nie były to jedyne postaci brane pod uwagę w nowej produkcji.

Polecamy

W rozmowie z Comicbook.com, Waldron wyjawił, że przez moment byli przekonani, że Ryan Reynolds jako Deadpool pojawi się w ich filmie. Potem zmienili jednak zdanie: 

Tak, gadaliśmy o tym... Gadaliśmy chyba o wszystkich możliwych postaciach. Byłoby głupio, jakbyśmy nie przedyskutowali sprawy o Deadpoolu. Ale summa summarum nie czuliśmy się za bardzo na siłach... W sensie - nie byliśmy dobrym miejscem dla Ryana. Ale tak, oczywiście o tym rozmawialiśmy.

Film "Doktor Strange w multiwersum obłędu" zadebiutował w kinach już 6 maja 2022 roku. W rolach głównych pojawiąją się Benedict Cumberbatch, Elizabeth Olsen, Benedict Wong, Rachel McAdams, Chiwetel Ejiofor oraz Xochitl Gomez. Reżyserem produkcji jest Sam Raimi.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.