Doktor Strange pójdzie do piekła w nowym filmie o czarodzieju z MCU?

01.07.2019 15:31
Doktor Strange |undefined Fot. Collection Christophel/EAST NEWS

Niedługo ruszy produkcja filmu "Doktor Strange 2", którego pierwsza część pojawiła się w kinach w październiku 2016 roku. Czy Najwyższy Czarodziej wybierze się w nim do piekła? 

"Doktor Strange 2" będzie jednym z filmów 4. fazy Marvel Cinematic Universe. To jest raczej kwestia bezdyskusyjna, ponieważ wiemy, jak bardzo Marvel Studios lubi solowe sequele przygód swoich herosów. Pierwsza odsłona hitu z Benedictem Cumberbatchem zadebiutowała w kinach jesienią 2016 roku, więc sequel tej produkcji powinien być jednym z pierwszych dzieł nowej fazy MCU. A z kim Doktor Strange powinien tym razem stanąć w szranki?

Doktor Strange 2 - czy czarodziej pójdzie do piekła?

W sieci pojawiła się propozycja, że bohater powinien pójść do piekła i zmierzyć się z plugawymi demonami z najgłębszych czeluści. Głównym antagonistą "Doktora Strange 2" powinien być Mephisto, dzięki któremu twórcy mogliby przygotować nieco bardziej złożoną i moralnie szarą historię, niż w większości filmów Marvel Studios. Dodajmy do tego fakt, że reżyser Scott Derrickson jest odpowiedzialny za wiele horrorów (m.in. "Egzorcyzmy Emily Rose", "Sinister", "Zbaw nas ode złego"), więc bardziej "piekielna" stylistyka byłaby dla niego bardzo odpowiednia. Oprócz tego byłby to prawdopodobnie powiew świeżości dla wizualnej stylistyki MCU - nie są to filmy brzydkie, ale daleko im do bycia zachwycającymi. Derrickson miałby szansę tym wstrząsnąć.

Przeczytaj także

Widzieliśmy już w MCU podróże po kosmosie, cofanie się w czasie, eksplorowanie innych wymiarów, a także kolejne poziomy drzewa życia - w końcu Musphelheim z "Thora: Ragnarok" był niczym innym, niż piekłem w wersji z nordyckiej mitologii. Eksplorowanie tej lokalizacji w wersji bliższej katolicyzmowi mogłoby być całkiem interesujące (pomijając fakt, że Disney i tak prawdopodobnie mocno "ocenzurowałby" hipotetyczne wątki religijne, żeby uniknąć jakichkolwiek kontrowersji) dla kultur, które nie miały styczności z chrześcijańskim konceptem nieba i piekła. 

Plotki zakładają, że głównym antagonistą Strange'a będzie Nightmare, który mieszka w swoim własnym wymiarze pełnym koszmarów. Może właśnie to miejsce będzie swoistym "piekłem" dla Stephena Strange'a? Cóż, na razie nie mamy żadnych potwierdzonych informacji i są to jedynie spekulacje oraz fanowskie propozycje. Data premiery "Doktora Strange'a 2" pozostaje nieznana.

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.