Doktor Strange zastąpi Iron Mana? Benedict Cumberbatch dołączył do obsady "Spider-Mana 3"

09.10.2020 08:38
Benedict Cumberbatch i Tom Holland|undefined Fot. AFP/EAST NEWS

Doktor Strange będzie nowym mentorem Spider-Mana? Według najnowszych informacji w trzeciej części serii Jona Wattsa wystąpi Benedict Cumberbatch.

Wszyscy fani Spider-Mana zastanawiają się, jak będzie wyglądała przyszłość pajęczego superbohatera, który jest jedynie "wypożyczany" Marvel Studios przez Sony Pictures. Czyżby jeden z herosów MCU był odpowiedzialny za nadchodzącą rewolucję w kinowym uniwersum?

"Spider-Man 3" - Doktor Strange w obsadzie filmu

Niebawem ruszają zdjęcia do trzeciej części solowych przygód Spider-Mana. Niedawno pojawiły się doniesienia o dołączeniu do obsady nowego filmu Jona Wattsa Jamiego Foxxa, który ponownie wcieli się w Electro. Aktor grał tego złoczyńcę w poprzedniej serii o Spider-Manie, więc jego powrót wzbudził ciekawość fanów Pajęczaka.

Przeczytaj także

Jak donosi The Hollywood Reporter do obsady dołączył również odtwórca Doktora Strange'a - Benedict Cumberbatch. Teraz fani zastanawiają się, co to oznacza nie tylko dla fabuły "Spider-Mana 3", ale również tytułowego bohatera i jego przyszłości w MCU.

Przeczytaj także

Biorąc pod uwagę komiksy Marvela, takie połączenie nie powinno nikogo dziwić. Spidey i Strange od lat 60. regularnie łączą siły i pomagają sobie nawzajem. Z filmowej perspektywy występ Cumberbatcha może oznaczać kilka ważnych sytuacji w życiu nastoletniego herosa. Po pierwsze Strange może być kolejną postacią pokroju Iron Mana, który pełnił rolę mentora Petera Parkera. Niewykluczone więc, że Tony'ego Starka zastąpi potężny czarodziej. Strange i Iron Mana łączy wiele cech wspólnych, więc Peter naturalnie może szukać sojusznika w kimś, kto przypomina jego dawnego mistrza.

Przeczytaj także

Druga ważna sprawa to łatwy sposób na pożegnanie Spider-Mana w MCU. Tom Holland podpisał umowę na kilka filmów Marvel Studios i dokument powoli wygasa. Niewykluczone więc, że w trzeciej części przygód Człowieka-Pająka dojdzie do wydarzenia, w którym bohater trafi do alternatywnego uniwersum i na stałe zostanie częścią kinowego świata tworzonego powoli przez Sony. W komiksach Doktor Strange za pomocą magii usunął z pamięci większości ludzi na świecie fakt, że Peter jest Spider-Manem. Heros ujawnił swoją tożsamość podczas "Civil War", czego potem bardzo żałował. Niewykluczone, że twórcy filmu inspirowani tą historią zadecydują się na podobny zabieg, tłumaczący zniknięcie Spider-Mana z MCU.

Przeczytaj także

Istnieje też szansa, że Strange będzie odpowiedzialny za pojawienie się Electro. Gra go ten sam aktor, co w drugiej serii filmów o Pajęczaku, więc możliwe, że złoczyńca będzie pochodził z alternatywnego wszechświata. Być może spełni się marzenie fanów i występach gościnnych zobaczymy Toby'ego Maguire'a i Andrew Garfielda - poprzednich odtwórców Spidey'ego. Za kilka tygodni ruszają zresztą zdjęcia do sequela przygód Doktora Strange'a. Film Sama Raimiego, odpowiedzialnego za pierwszą trylogię "Spider-Mana" będzie nosił podtytuł "In the Multiverse of Madness", a więc szansa na połączenie różnych światów jest jak najbardziej możliwa.

Przeczytaj także

Wygląda na to, że Doktro Strange będzie pełnił w przyszłości MCU bardzo ważną funkcję. Fabuła drugiej części jego solowego filmu ma mieć również ścisły związek z wydarzeniami z nadchodzącego serialu "WandaVision", w którym też mogą pojawić się wątki połączone z alternatywnymi światami.

Przeczytaj także

"Spider-Man 3" - kiedy premiera?

Fani Marvela muszą na razie uzbroić się w cierpliwość. Opcji na połączenie Spider-Mana z Doktorem Strange'em jest wiele, więc niewykluczone, że twórcy przebiją domysły widzów i zaskoczą ich czymś zupełnie innym. Oprócz Hollanda i Cumberbatcha w filmie "Spider-Man 3" na pewno pojawi się Zendaya, która powróci jako MJ. Produkcja ma zadebiutować 17 grudnia 2021 roku.

 

Przeczytaj także

Zobacz też: Twórca "Martwego zła" i pierwszego "Spider-Mana" wyreżyseruje "Doktora Strange'a 2". Czy Tobey Maguire powróci jako Spidey?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.