Drew Barrymore stworzy antologię horrorów reżyserowanych przez kobiety

Sergiusz Kurczuk
01.09.2017 14:19
Krzyk, Drew Barrymore|undefined Fot. kadr z filmu Krzyk

Już niebawem będziemy mogli zobaczyć serial grozy stworzony w głównej mierze przez kobiety. Mowa o „Black Rose” - antologii, którą wyprodukuje Drew Barrymore.

Drew Barrymore występowała w swojej karierze w kilku horrorach. W jednym z nich - „Podpalaczce” zagrała jako mała dziewczynka. Inne role Barrymore w filmach grozy, to epizod w „Gabinecie figur woskowych 2 i słynna scena z pierwszej części „Krzyku. Zresztą aktorka wystąpiła niedawno w komedii o zombie. Nic dziwnego, że gwiazda zdecydowała się wyprodukować serial, którego każdy z odcinków będzie inną straszną opowieścią. Jak donosi portal Deadline, antologia ma się nazywać „Black Rose i powstanie dla telewizji CW. Produkcja zajmie się firma aktorki i jej koleżanki producentki Nancy JuvonenFlower Films. Pomogą im w tym CBS TV Studios i dawna showrunnerka serialu MTV „Krzyk Jill Blotevogel. Blotevogel napisze również scenariusz do pilota serialu.

Na uwagę zasługuje fakt, że produkcja w głównej mierze będzie tworzona przez kobiety. Seria ma ukazać najgłębsze ludzkie obawy z wyjątkowej, jeśli chodzi o horrory, kobiecej perspektywy. W „Black Rose” zostaną poruszone takie tematy, jak wina, zazdrość, ucisk, paranoja, szaleństwo, obsesja seksualna i przetrwanie prezentowane okiem kobiet filmowców. To nie pierwsze zamówienie stacji CW z feministycznym przekazem w tle. W planach jest również spin-off serialu „Supernatural, skupiający się wokół postaci kobiecych, zatytułowany „Wayward Sisters

Firma producencka Drew Barrymore i Nancy Juvonen powstała w 1995 roku. Panie wyprodukowały razem wiele tytułów, obejmujących różne gatunki filmowe, w tym horrory (oczywiście Drew Barrymore wystąpiła w wielu z nich całkowicie przez przypadek). Były to między innymi, „Ten pierwszy raz„Donnie Darko„Chłopiec z Marsa, „Starsza pani musi zniknąć„Kobiety pragną bardziej”„Monstrum”„Happy Camp”, czy „Freak Show”. Na swoim koncie mają również kilka seriali. Trzeba przyznać, że to dobra wiadomość dla wszystkich fanek filmów, grozy, które mają dość ukrytych seksistowskich i perwersyjnych fantazji filmowców, ale nie tylko. Data „Black Rose” na razie nie jest znana. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.