Droidy z „Gwiezdnych wojen” - który jest najlepszy? [SONDA]

Natalia Hluzow
30.05.2018 12:40
BB-8, R2-D2, C-3PO|undefined Fot. kadr z wideo "Star Wars droids at the Oscars"

Droidy pełnią w „Gwiezdnych wojnach” wyjątkowo ważne miejsce. Bez nich nie poradziliby sobie główni bohaterowie sagi, a także widzowie, którzy pokochali roboty z odległej galaktyki. Który z nich zasługuje na największe uwielbienie? Zagłosujcie w naszej sondzie.

Film „Solo: A Star Wars Story” przepełniony jest nostalgią za oryginalną trylogią, a co za tym idzie – wieloma odniesieniami do klasycznych „Gwiezdnych wojen”. Z tej okazji postanowiliśmy przypomnieć bohaterów, którzy pełnią kluczowe role w niemal każdej części „Star Wars”, mimo, że nie grają (prawie) nigdy pierwszych skrzypiec. Mowa oczywiście o droidach – konstruktorach, mechanikach, wojownikach, lekarzach, posłańcach i przyjaciołach, którzy wspierają głównych bohaterów w każdej dziedzinie.

Nie ma żadnej wątpliwości, że najsłynniejszymi droidami w całym uniwersum są R2-D2 i C-3PO. Niepozorny astromech i jego złoty przyjaciel otrzymali nawet własny serial animowany „Gwiezdne wojny: Droidy: Przygody R2-D2 i C-3PO”, który doczekał się filmowej kontynuacji. Czy jednak najsłynniejsze oznacza najlepsze i najbardziej uwielbiane przez publiczność?

W ostatnich latach ogromną popularność zdobył towarzysz Poe Damerona, BB-8, który pomagał także Rey i Finnowi. W „Solo: A Star Wars Story” pojawia się natomiast L3-37 – żeński droid, nawigator i orędowniczka praw droidów związana z postacią Lando Calrissiana.

L3-37 Fot. foto: kadr z filmu "Solo: A Star Wars Story"

Nie zapominajmy też o łowcy nagród IG-88, towarzyszce Obi-Wana, R4-P17, a także K-2SO z „Łotra 1” czy o Gonku, który doczekał się nawet fanowskich zwiastunów solowego filmu – „Gonk: A Star Wars Story”.

Którego z nich lubicie najbardziej? Który zasługuje na tytuł najlepszego droida „Gwiezdnych wojen”? Zdecydujcie w naszej sondzie!

sonda droidy Fot. foto: screen ze strony antyradio.pl

Na Wasze głosy czekamy do poniedziałku 4 czerwca 2018 do godziny 12:00. Tego dnia  ogłosimy też, kogo okrzyknęliście najlepszym droidem „Gwiezdnych wojen”.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.