Jude Law twierdzi, że Dumbledore może zostać gejowską ikoną filmów dla dzieci

Natalia Hluzow
19.11.2018 17:13
Jude Law jako Dumbledore|undefined Fot. kadr z filmu "Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda"

Jude Law, który w filmie "Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda" wciela się w słynnego Albusa Dumbledore'a, uważa, że świat jest gotowy na to, by ikoną kina dla dzieci była homoseksualna postać. 

W 2007 roku J.K. Rowling wyznała w jednym z wywiadów, że zawsze postrzegała Albusa Dumbledore'a jako homoseksualistę. Wskazówki dotyczące jego orientacji pojawiły się już zresztą w książkach o Harrym Potterze. Kiedy więc pojawił się zarys fabuły 2. części "Fantastycznych zwierząt", miłośnicy magicznego uniwersum zaczęli zachodzić w głowę, czy w filmie pojawi się wątek romansu Dumbledore'a i Grindelwalda. Ostatecznie okazało się, że będzie on jedynie zaznaczony w filmie, z czego tłumaczyć musieli się zarówno autorka scenariusza, reżyser David Yates, jak i odtwórca roli Dumbledore'a. Wszyscy zgodnie twierdzili, że brak homoseksualnych scen w filmie nie oznacza chęci zatuszowania orientacji czarodzieja. I jak widać - nie kłamali, gdyż w ostatnim wywiadzie dla "New York Timesa" Jude Law nie tylko opowiadał o tym, że Dumbledore jest gejem, ale stwierdził też, że świat jest już gotowy na właśnie taką ikonę kina dla dzieci.

Jude Law o orientacji seksualnej Dumbledore'a

W obszernym wywiadzie dla "New York Timesa", w którym Jude Law opowiadał o ekscytacji i lękach związanych z rolą Dumbledore'a, nie zabrakło także wątku orientacji seksualnej dyrektora Hogwartu. Aktor opowiadał o tym, że ilekroć pytał reżysera, czy Dumbledore jest gejem, ten odpowiadał, że jest. I choć nie zostało to jednoznacznie zaznaczone w filmie, aktor twierdzi, że fakt, iż tak słynna postać z "Harry'ego Pottera" jest homoseksualna, ma ogromne znaczenie dla kultury. Zapytany, czy w związku z tym uważa, że świat jest gotowy na gejowską ikonę filmów dla dzieci, odpowiedział:

Myślę, że świat jest na to gotowy. A jeśli nie jest, to do cholery powinien być.

Trudno nie zgodzić się aktorem, że jawny homoseksualizm tak ikonicznej postaci jak Dumbledore to duży przełom w kinie przeznaczonym dla młodego widza. Dotychczas jedynie sugerowano odmienną orientację pobocznych postaci w produkcjach dla dzieci (m.in. Le Fou z "Pięknej i Bestii") oraz zapowiadano, że w jednym z nadchodzących filmów Disneya pojawi się otwarcie homoseksualna postać. Czy jednak świat faktycznie jest gotowy na taki przełom? W tym miejscu również trudno nie zgodzić się z aktorem - jeśli nie jest, to najwyższy czas, by był. 

Premiera "Fantastycznych zwierząt: Zbrodni Grindelwalda" w polskich kinach odbyła się 16 listopada 2018.

 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.