Dwayne Johnson i gwiazdy Marvela są najlepiej zarabiającymi aktorami 2019 roku

22.08.2019 10:56
Dwayne Johnson|undefined Fot. face to face/FaceToFace/REPORTER/East News

Forbes przygotował zestawienie najlepiej zarabiających aktorów 2019 roku, na której znaleźli się m.in. Robert Downey Jr, Chris Hemsworth oraz Dwayne Johnson.

Czasem bycie najciężej pracującym człowiekiem w swojej branży ma swoje profity. Dwayne Johnson jest często określany najciężej pracującym aktorem i producentem w Hollywood i jego czeki potwierdzają tą tezę. Forbes podzielił się bowiem listą najlepiej zarabiających aktorów w okresie 1 czerwca 2018 - 1 czerwca 2019. To właśnie The Rock jest na szczycie tej listy, wyprzedzając gwiazdorów Marvela. 

Oto 10 najlepiej zarabiających aktorów 2019 roku

Jak podaje Forbes, Dwayne Johnson zarobił około 89,4 miliona dolarów we wspomnianym okresie jednego roku. To wystarczyło, by zdetronizować 3 gwiazdorów MCU - Roberta Downeya Jr-a, Chrisa Hemswortha i Chrisa Evansa. Ogromna pensja The Rocka pochodzi oczywiście z kilku źródeł - nie tylko z ról aktorskich, ale także z tytułu bycia producentem, imponującej współpracy z linią odzieżową Under Armor oraz innym reklamowym zobowiązaniom.

Zobacz także: Polski akcent w filmie "Hobbs i Shaw". Jak twórcy nawiązali do naszego kraju?

Johnson osiągnął status hollywoodzkiego giganta, dzięki czemu jego umowy często opiewają nie tylko na solidne zaliczki przed tworzeniem filmów, ale także na kilkanaście procent przychodu z box-offisu. Dla przykładu - za "Jumanji: Przygoda w dżungli" otrzymał 15% wszystkich przychodów (produkcja zarobiła prawie miliard dolarów). Podobną liczbę otrzyma z przychodów "Jumanji: The Next Level", natomiast rekordowa będzie jego zaliczka - aktorowi przypada bowiem 23,5 milionów dolarów.

Oprócz kariery filmowej, Johnson podejmuje się również pracy w telewizji - za jeden odcinek serialu "Gracze" HBO dostaje 700 tysięcy dolarów. Oto pełna lista najlepiej zarabiających aktorów w 2019 roku:

  1. Dwayne Johnson - 89,4 miliona dolarów
  2. Chris Hemsworth - 76,4 miliona dolarów
  3. Robert Downey Jr - 66 milionów
  4. Akshay Kumar - 65 milionów dolarów
  5. Jackie Chan - 58 milionów dolarów
  6. Bradley Cooper - 57 milionów dolarów
  7. Adam Sandler - 57 milionów dolarów
  8. Chris Evans - 43,5 miliona dolarów
  9. Paul Rudd - 41 milionów dolarów
  10. Will Smith - 35 milionów dolarów

Zobacz także: Jason Statham zdradził, czego boi się Dwayne "The Rock" Johnson

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.