Dystrybutor filmu „Dywizjon 303” ostrzega na plakacie: „Nie pomyl filmu”

Natalia Hluzow
19.07.2018 17:41
Dywizjon 303 nie pomyl|undefined Fot. B.Mrozowski; Prospect 3 - Maciej Zakościelny i Iwan Rheon w roli Jana Zumbacha

Czegoś takiego jeszcze nie było! Dystrybutor filmu „Dywizjon 303” z Piotrem Adamczykiem i Maciejem Zakościelnym w rolach głównych postanowił zażartować (?) i na plakacie umieścił informację, by nie pomylić go z międzynarodową produkcją „303. Bitwa o Anglię”.

Kino Świat zaprezentowało właśnie pierwszy polski zwiastun filmu „303. Bitwa o Anglię”, w którym międzynarodowa obsada wciela się w polskich lotników z legendarnego Dywizjonu 303. Dystrybutor innego filmu na ten sam temat, który - podobnie jak „303. Bitwa o Anglię” - również zadebiutuje w kinach w sierpniu 2018, nie zwlekając, również udostępnił nowy materiał promocyjny swojej produkcji. Jest nim plakat, na którym nad głowami głównych bohaterów widnieje duży żółty pasek z napisem: „Nie pomyl filmu! Prawdziwa historia Dywizjonu 303 na podstawie książki Arkadego Fiedlera dopiero od 31 sierpnia w kinach”. Naprawdę. To nie żart internautów. 

Dywizjon 303 Fot. foto: materiały promocyjne filmu "Dywizjon 303"

Nie pomyl filmu - przestroga na plakacie „Dywizjonu 303”

Plakat nie jest żartem internautów i nie został spreparowany przez żadnego domorosłego grafika. Dystrybutor „Dywizjonu 303”, Mówi Serwis, umieścił go zarówno na swojej oficjalnej stronie internetowej, jak i w mediach społecznościowych. 

Na reakcje odbiorców tej kuriozalnej formy promocji nie trzeba było długo czekać. Jeden z użytkowników serwisu wykop.pl skomentował akcję w następujący sposób:

Nie pomyl filmu Fot. foto: screen ze strony wykop.pl

Dwa filmy o Dywizjonie 303 trafią do kin w sierpniu 2018

Reżyserem filmu „Dywizjon 303” jest Denis Delić („Ja Wam pokażę!”). Obraz został oparty na książce Arkadego Fiedlera o Dywizjonie 303, która - jak sugeruje plakat - opowiada jedyną prawdziwą historię polskich lotników biorących udział w bitwie o Anglię. W obsadzie znaleźli się m.in. Piotr Adamczyk (Witold Urbanowicz), Maciej Zakościelny (Jan Zumbach), Antoni Królikowski (Witold "Tolo" Łokuciewski), Krzysztof Kwiatkowski (Mirosław "Ox" Ferić) i Jan Wieczorkowski (Ludwik Witold Paszkiewicz). Premiera produkcji odbędzie się 31 sierpnia 2018.

Za reżyserię nieprawdziwego (zdaniem Movie Serwis) filmu o słynnym Dywizjonie, „303. Bitwa o Anglię”, odpowiada wyróżniony nagrodami BAFTA i Emmy David Blair, który w swojej produkcji zgromadził międzynarodową obsadę. Witolda Urbanowicza zagra Marcin Dorociński, w Jana Zumbacha wcieli się gwiazda „Gry o tron”, Iwan Rheon, w Witolda Łokuciewskiego - Sławomir Doliniec, a w Mirosława Fericia - Filip Pławiak. W filmie wystąpi także Milo Gibson, syn Mela Gibsona, znany m.in. z oscarowej produkcji „Przełęcz ocalonych”. „303. Bitwa o Anglię” trafi na ekrany polskich kin 2 tygodnie przed „Dywizjonem 303” - 17 sierpnia 2018. 

Proszę się nie martwić, na pewno tych filmów nie pomylimy.

 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.