Jest pierwszy zwiastun „Dywizjonu 303”! I nie, nie jest to zwiastun filmu „303. Bitwa o Anglię”

Natalia Hluzow
28.06.2018 14:10
Dywizjon 303 i 303 Bitwa o Anglię|undefined Fot. materiały prasowe

Już niebawem na ekrany polskich kin trafią dwa różne filmy o Dywizjonie 303. Co je łączy, a co dzieli i który z nich ma większą szansę na powodzenie w kinach?

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun filmu „Dywizjon 303” opowiadającego o polskich lotnikach biorących udział w Bitwie o Anglię. Nie jest to jednak produkcja, o której myślicie. W rolę Witolda Urbanowicza nie wciela się bowiem Marcin Dorociński, lecz Piotr Adamczyk, zaś Jana „Donalda” Zumbacha gra Maciej Zakościelny, a nie znany z „Gry o tron” Iwan Rheon. Skąd to zamieszanie? Wynika ono z prostego faktu, że dokładnie w tym samym czasie zrealizowano dwie polsko-brytyjskie produkcje o słynnym Dywizjonie 303, które będą miały premiery niemal w tym samym czasie – w sierpniu 2018 roku. Która z nich wypadnie lepiej? Oceńcie sami.

„Dywizjon 303” z Piotrem Adamczykiem i Maciejem Zakościelnym w rolach głównych

Jak czytamy w opisie dystrybutora, „Dywizjon 303” opowiada prawdziwą historię polskich asów przestworzy, którzy – początkowo niedoceniani i wyśmiewani – ostatecznie stali się legendą. Twórcami filmu są Wiesław Saniewski i Denis Delić. Do zrealizowania go zainspirowała ich książka Arkadego Fiedlera o Dywizjonie 303. W obsadzie znaleźli się m.in. Piotr Adamczyk (Witold Urbanowicz) i Maciej Zakościelny (Jan Zumbach), a także Antoni Królikowski (Witold "Tolo" Łokuciewski), Krzysztof Kwiatkowski (Mirosław "Ox" Ferić) i Jan Wieczorkowski (Ludwik Witold Paszkiewicz). Poniżej możecie zobaczyć pierwszy zwiastun produkcji. 

„303. Bitwa o Anglię” z Marcinem Dorocińskim, Iwanem Rheonem i Milo Gibsonem

O filmie „303. Bitwa o Anglię” pisaliśmy już nieraz. Jak łatwo się domyślić, jest to opowieść o... polskich lotnikach walczących w Bitwie o Anglię. Akcja filmu toczy się w 1940 roku. Witold Urbanowicz, Jan Zumbach, Mirosław Ferić, Witold „Tolo” Łokuciewski oraz inni weterani, którzy pragnęli walczyć w obronie Polski nawet poza jej granicami, przychodzą z pomocą Brytyjczykom atakowanym przez Luftwaffe. Początkowa nieufność Anglików szybko ustąpiła pola wielkiemu szacunkowi, jakim zaczęli darzyć Polaków, widząc ich niezwykłe umiejętności i precyzję w walce. 

David Blair, reżyser filmu „303. Bitwa o Anglię”, w swojej produkcji zgromadził międzynarodową obsadę. Prócz Marcina Dorocińskiego w roli Witolda Urbanowicza znaleźli się w niej Iwan Rheon (Jan Zumbach), Filip Pławiak (Mirosław "Ox" Ferić), Sławomir Doliniec (Witold „Tolo” Łokuciewski) i Milo Gibson, syn Mela Gibsona. Dotychczas udostępniono tylko anglojęzyczne trailery produkcji. Jeden z nich możecie zobaczyć poniżej:

Polska premiera „303. Bitwa o Anglię” została zapowiedziana na 17 sierpnia 2018 roku, natomiast „Dywizjon 303” zadebiutuje w polskich kinach 2 tygodnie później - 31 sierpnia 2018 roku. Jak myślicie, który z filmów ma większą szansę na osiągnięcie sukcesu? 

 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.