Dzieciak staje się superbohaterem w 1. zwiastunie „Shazama!”

Kamil Kacperski
22.07.2018 10:41
Shazam|undefined Fot. kadr z wideo

Billy Batson to z pozoru zwykły nastolatek. Zostaje jednak wybrany przez czarodzieja zwanego... Czarodziejem, do dzierżenia mocy, która uczyni go najpotężniejszym człowiekiem na świecie. Czy 14-letni chłopak poradzi sobie z tą odpowiedzialnością?

Odpowiedź brzmi: pewnie tak. Zanim jednak to zrobi, to w iście nastoletnim stylu na początku nie weźmie całej sytuacji na poważnie. Pierwszy zwiastun „Shazama!” pokazuje, że twórcy filmowego oddziału DC jednak wiedzą, że istnieją kolory inne niż szary, niebieski i czarny, a także potrafią napisać dialogi, które brzmią bardzo naturalnie i nie są jedynie poważnymi dyskusjami na temat tego, czy kosmita z Kryptonu może w ogóle mieć dobre serce i pomagać ludziom, ponieważ jest to właściwy sposób postępowania. 

Zostawmy jednak „BvS: Świt Sprawiedliwości” w tyle, bo wygląda na to, że tak zrobiło również samo DC. „Shazam!” opowiada historię 14-letniego Billy'ego Batsona, który jest sierotą. Po kilku ucieczkach z domów dziecka zostaje adoptowany. Okazuje się, że rodzina przyjęła w swoje progi również Freddiego Freemana, który jest niepełnosprawnym nerdem uwielbiającym superbohaterów. W wyniku konfliktu między Billym a chłopakami, którzy znęcają się nad Freddiem, Batson zostaje odnaleziony przez pewnego czarodzieja:

Shazam!, czyli płomyk nadziei DC

Ów jegomość przekazuje nastolatkowi swoje własne moce. Ku przerażeniu Billy'ego okazuje się, że po wypowiedzeniu magicznego słowa „Shazam!” zamienia się on w dorosłego superbohatera o aparycji Zachary'ego Leviego. Mogło być gorzej, więc Batson prędko zdradza swój sekret Freddiemu i wspólnymi siłami chłopcy zaczynają sprawdzać możliwości Shazama. 

W tle przygrywa zremiksowana (i mocno ocenzurowana) wersja utworu „Humble” Kendricka Lamara, dialogi są pełne humoru i nastoletniej ekscytacji, a sam „Shazam!” wygląda na film, który może w końcu zerwać ze stereotypem twierdzącym, że DC to tylko mrok, smutek, płacz, szaro-bura kolorystyka, a bycie superbohaterem to najbardziej przykry obowiązek na świecie. W zwiastunie „Shazama!” widzimy, że dzieciaki zwyczajnie cieszą się z powodu mocy Billy'ego, a Zachary Levi wcielający się w Shazama bardzo dobrze przekazuje ten entuzjazm w swojej grze aktorskiej. 

Shazam! - kiedy premiera?

DC twierdzi w zwiastunie, że aby uratować świat wystarczy jedno magiczne słowo. Czy okaże się zatem, że aby uratować filmowe uniwersum wystarczy jeden magiczny film? O tym przekonamy się w kwietniu 2019 roku, kiedy to „Shazam!” trafi na ekrany kin. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.