Dziewczynka staje się wojowniczką w pierwszym zwiastunie aktorskiej wersji "Mulan"

08.07.2019 08:45
Mulan|undefined Fot. kadr z filmu Mulan

Disney zaprezentował pierwszy zwiastun aktorskiej wersji filmu "Mulan". Możemy zobaczyć tytułową bohaterkę w akcji oraz zobaczyć jak staje się pełnoprawną wojowniczką.

W 1998 roku do kin wszedł animowany film Disneya pod tytułem "Mulan". Produkcja odniosła spory sukces i wojownicza bohaterka szybko dołączyła do grona Księżniczek Disneya. Po 22 latach od premiery oryginalnej wersji tej opowieści zobaczymy tę samą historię z udziałem żywych aktorów. W sieci zaprezentowano pierwszy zwiastun nadchodzącego remake'u.

"Mulan" - pierwszy zwiastun aktorskiej wersji filmu Disneya

Trend na odtwarzanie klasycznych produkcji animowanych Disneya w nowej wersji narodził się kilka lat temu. W ostatnich miesiącach wytwórnia zintensyfikowała ilość powstających aktorskich remake'ów. W 2019 roku zadebiutował "Dumbo", "Aladyn", a wielkimi krokami zbliża się "Król Lew". Przyszły rok będzie należał do kobiecych bohaterek. Oprócz "Małej Syrenki" zobaczymy również długo wyczekiwaną "Mulan". Jak prezentuje się pierwszy zwiastun filmu?

Jak widać, twórcy podeszli do tematu z dużą powagą. Brakuje tradycyjnych dla filmów Disneya motywów musicalowych i komediowych. Między innymi z tego powodu w nowej wersji zabrakło zabawnego smoka Mushu. Wojowniczka dostanie nowego przyjaciela - feniksa, który na chwilę pojawia się w zapowiedzi. Historia zostanie więc lekko zmieniona, ale trzon pozostanie ten sam. W sieci zaprezentowano zresztą opis fabuły "Mulan".

Kiedy Cesarz Chin wydaje dekret, według którego każdy mężczyzna z rodziny musi zaciągnąć się do cesarskiej armii, by obronić kraj przed najeźdźcami z północy, Hua Mulan - najstarsza córka uhonorowanego wojownika, postanawia zgłosić się do wojska, by pomóc swojemu schorowanemu ojcu. Przebrana za mężczyznę imieniem Hua Jun, na każdym kroku zostaje wystawiona na próbę. Musi zebrać swoją wewnętrzna siłę i wydobyć swój prawdziwy potencjał. Podczas niesamowitej podróży, zmieni się w zasłużoną w boju wojowniczkę i zyska szacunek wdzięcznego narodu... oraz dumnego ojca.

Szykuje się więc naprawdę interesująca produkcja, przeznaczona nie tylko dla dzieci.

W sieci pojawiły się również zwiastuny z polskim dubbingiem i napisami. 

Przeczytaj także

"Mulan" - kiedy premiera?

Fabuła, podobnie jak w przypadku animowanej wersji została oparta starochińskiej balladzie o Mulan. Reżyserką remake'u jest Niki Caro. W tytułowej roli wystąpiła słynna chińska aktorka Yifei Liu. Donnie Yen wcieli się w jej przełożonego nazwiskiem Tung. Jason Scott zagra Böri Khana, a Yoson An Chenga Honghui. W filmie zobaczymy też Gong Li jako Xianniang oraz Jeta Li w roli Cesarza. Scenarzystami "Mulan" są Rick Jaffa, Amanda Silver, Elizabeth Martin i Lauren Hynek. Produkcja trafi do kin 27 marca 2020 roku.

Zobacz też: Nie tylko "Król Lew" - lista wszystkich aktorskich remake'ów klasycznych bajek Disneya

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.