"Dziewczyny z Dubaju" to najpopularniejszy polski film 2021 roku. Pobił nawet "Wesele"

01.12.2021 10:16
"Dziewczyny z Dubaju" to najpopularniejszy polski film 2021 roku. Pobił nawet "Wesele" Fot. materiały prasowe/Kino Świat

Głośny film "Dziewczyny z Dubaju" jest najpopularniejszym kinowym filmem w Polsce w 2021 roku. Pomogły mu całkiem niezłe recenzje.

Dziewczyny z Dubaju to najpopularniejszy polski film w 2021 roku

Ostatni weekend w kinach należał do "Dziewczyn z Dubaju". Jedna z najgłośniejszych produkcji roku już teraz okazała się wielkim sukcesem frekwencyjnym. Najnowszy film w reżyserii Marii Sadowskiej wybił się na szczyt box office, notując aż 278 893 widzów po pierwszym weekendzie na ekranach kin.

Polecamy

To najlepsze otwarcie polskiego filmu i drugie otwarcie w 2021 roku ustępujące wyłącznie najnowszej odsłonie przygód Jamesa Bonda "Nie czas umierać" (440 tysięcy widzów w pierwszy weekend). "Dziewczyny z Dubaju" zebrały w kinach w  pierwszy weekend na ekranach kin większą widownię niż "Diuna" (233 tysięcy) i "Eternals" od Marvela (133 tysięcy).

Jeśli chodzi o krajową kinematografię, film okazał się bezkonkurencyjny, wyprzedzając dotychczasowego lidera w postaci "Pitbulla" Patryka Vegi (227 tysięcy), a także "Wesela" Wojtka Smarzowskiego (139 tysięcy) i notując najlepsze otwarcie roku w polskim kinie.

Polecamy

Emi to młoda ambitna dziewczyna, która od lat marzy o wielkim świecie. Gdy tylko nadarza się okazja, bez wahania wskakuje w jego tryby, stając się ekskluzywną damą do towarzystwa. Wkrótce to ona na zaproszenie arabskich szejków zaczyna werbować polskie miss, celebrytki, gwiazdy ekranu i modelki. Jednak ten niedostępny, opływający w luksusy świat już niedługo pokaże swoją mroczną stronę...

Na ekranie zobaczymy m.in.: Paulinę Gałązkę, Katarzynę Figurę, Jana Englerta, Beatę Ścibak-Englert, Katarzynę Sawczuk, Olgę Kalicką, Annę Karczmarczyk i Józefa Pawłowskiego. W obsadzie pojawiły się także zagraniczne gwiazdy: Giulio Berruti, Iacopo Ricciotti, Andrea Preti oraz Luca Molinari.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.